ԶԼՄ հարգելի՛ գործընկերներ, պատրաստվեք՝ հերթը ձերն է. դուք հանդգնել եք ընդդիմությունից առավել ակտիվ ու հիմնավոր քննադատել Նիկոլի իշխանությունը. Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան
14/11/2025 10:31
Նարեկ Սամսոնյանի ու Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքն այս իշխանությունների կանխատեսելիության հերթական ցուցադրությունն էր։ Պարզ ու հասկանալի էր, որ այլևս չեն դիմանում այն բացահայտումներին ու մերկացումներին, որոնք ամեն օր հորդում են Antifake-ի եթերից։ Այո, խնդիրը հենց այդ քննադատությունն էր և ոչ թե հայհոյանքը, որի հետ իշխանական հասցեատերերը, իրենց լեզվով ասած, «լրիվ OK են». այդքան պատիվ չունեն, որ նեղվեն։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը:
«Աջափնյակի դատարանի դիմաց երեկ առիթ ունեցա արդեն ասելու, որ վստահության մակարդակի լուրջ մտահոգություն ունեի, որ Նարեկին ու Վազգենին մինչ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հարցազրույցը կկալանավորեն։ Չարեցին։ Կարծում եմ՝ պատճառը նույնն է՝ այս իշխանությունների ապաշնորհ կառավարումը։ Ամեն ինչ տապալում են՝ նույնիսկ այն, ինչն իշխանությանը թվում է, թե իր շահից է բխում։ Դրա համար էլ երեկ փորձում էին «ուղղել սխալը» ու մասկի-շոու էին նկարում՝ դիմակներով, ոլորած ձեռքերով և այլն…
Բայց ի՞նչ տվեց դա նիկոլներին։ Վերջին «զենքերն» օգտագործելով՝ փորձում են ուժ ու կարողություն ցույց տալ։ Իրականում, սակայն, բացահայտում են իրենց վախերն ու թուլությունը։ Մնում է՝ հակառակ կողմը ճիշտ հասկանա նիկոլների՝ հանրությանը ակամայից ուղղվող ուղերձը։ Եթե հասկացանք, կլինի հաղթանակ, ոչ՝ ուրեմն վաղը մեկ այլ ընկերոջ կալանքի հարցով մեկ այլ դատարանի բակում կհավաքվենք։ Հետո մեր մյուս ընկերները կգան մեր դատին։ Ու այդպես շարունակ, մինչ 2026թ. հունիսի 7, երբ Նիկոլը սկսի հավաքել Ադրբեջանի, Թուրքիայի, Եվրոպայի, ԱՄՆ-ի, Ռուսաստանի և այլ երկրների իր գործընկերներից ստացված շնորհավորանքներն ու բարձր գնահատականները։
Ամեն ինչ շատ պարզ է ու կանխատեսելի։
Ի դեպ, զանգվածային լրատվամիջոցների հարգելի գործընկերներ, պատրաստվեք՝ հերթը ձերն է։ Դուք հանդգնել եք ընդդիմությունից առավել ակտիվ ու հիմնավոր քննադատել Նիկոլի իշխանությունը, բացահայտել նրանց ստերն ու կեղծիքը։ Հայտնվել եք առաջնագծում։ Ժողովրդավարության բաստիոնում դա աններելի մեղք է։ Վստահ եմ՝ համապատասխան ցուցակներն արդեն ուղարկվել են համապատասխան վայրեր։ Նորից եմ կրկնում՝ չափազանց կանխատեսելի են քպ-ական նիկոլները…»,-գրել է նա:

Уважаемые коллеги из СМИ, готовьтесь — очередь дойдёт и до вас: вы осмелились критиковать власть Никола активнее и обоснованнее, чем оппозиция — Грант Мелик-Шахназарян
14/11/2025 10:49
Арест Нерека Самсоняна и Вазгена Сагателяна стал очередным проявлением предсказуемости нынешних властей. Было очевидно и понятно, что они больше не выдерживают разоблачений и обнажений, которые ежедневно звучат в эфире Antifake. Да, проблема заключалась именно в этой критике, а не в брани, к которой адресаты из власти, как они сами говорят, «полностью ОК» – чести у них не настолько, чтобы обижаться. Об этом на своей странице в Facebook написал политолог Грант Мелик-Шахназарян.
«Возле суда Ачапняка вчера я уже отметил, что у меня были серьёзные опасения: Нерека и Вазгена арестуют до интервью президента Сержа Саргсяна. Не сделали. Думаю, причина та же — некомпетентное управление этой власти. Они проваливают всё — даже то, что, как им кажется, соответствует их же интересам. Поэтому вчера они пытались "исправить ошибку" и устроили маски-шоу — маски, скрученные руки и так далее…
Но что это дало николовцам? Используя свои последние «оружия», они пытаются показать силу и возможности. На самом деле же они демонстрируют свои страхи и слабость. Остаётся, чтобы противоположная сторона правильно поняла послание, которое николовцы невольно адресуют обществу. Если поймём — будет победа, если нет — завтра соберёмся у другого суда по делу об аресте очередного друга. Потом другие друзья придут на наш суд. И так далее, вплоть до 7 июня 2026 года, когда Никол начнёт получать поздравления и высокие оценки от партнёров из Азербайджана, Турции, Европы, США, России и других стран.
Всё очень просто и предсказуемо.
Кстати, уважаемые коллеги из СМИ, готовьтесь — очередь дойдёт и до вас. Вы осмелились критиковать власть Никола активнее и обоснованнее, чем оппозиция, разоблачать их ложь и фальшь. Вы оказались на передовой. В «бастионе демократии» это непростительный грех. Уверен, соответствующие списки уже направлены по соответствующим адресам. Повторяю ещё раз —  николовцы "Гражданского договора" предсказуемы до крайности…» — написал он.