Ադրբեջանն ու Հայաստանը ճիշտ քաղաքականություն են վարում
Ադրբեջանն ու Հայաստանը ճիշտ քաղաքականություն են վարում՝ փորձելով համագործակցել բոլորի հետ իրենց ժողովուրդների բարօրության համար, այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի խոսնակ Շալվա Պապուաշվիլին։
Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության հաստատումից հետո անհրաժեշտ է տարածաշրջանի զարգացումը դիտարկել որպես միասնական տարածք։
«Մենք բոլորս պետք է միմյանց աջակցենք այն հարցերում, որոնք կարևոր են Ադրբեջանի, Հայաստանի և Վրաստանի համար։ Սա ներառում է մեր ինքնիշխանության ամրապնդումը և մեր ժողովրդի բարեկեցության բարելավումը», - հավելել է Պապուաշվիլին։

Азербайджан и Армения проводят правильную политику
Азербайджан и Армения проводят правильную политику, стараясь сотрудничать со всеми ради благосостояния своих народов. Об этом заявил спикер парламента Грузии Шалва Папуашвили на брифинге.
Спикер подчеркнул, что после установления мира между Азербайджаном и Арменией необходимо рассматривать развитие региона как единого пространства.
«Мы все должны поддерживать друг друга в вопросах, важных как для Азербайджана, так и для Армении и Грузии. Это укрепление суверенитета и повышение благосостояния населения нашей страны», — добавил Папуашвили.