Աբովյանում 24-ամյա տղային սպանած եղբայրները հայտնաբերվել ու ձերբակալվել են
Այսօր՝ նոյեմբերի 15-ին, ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության, ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության, նույն վարչության Կոտայքի մարզային քրեական վարչության և ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Կոտայքի բաժնի ծառայողների կողմից ձեռնարկված հսկայածավալ օպերատիվ հետախուզական գործողությունների աշխատանքի քիչ առաջ Աբովյան քաղաքի բնակիչներ՝ եղբայրներ, 42-ամյա Աշոտ Սոխրաբյանցը և 34-ամյա Բենյամին Սոխրաբյանցը հայտնաբերվել և ձերբակալվել են։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վերջինները կասկածվում են Աբովյան քաղաքում, նոյեմբերի 10-ին խուլիգանական դրդումներով Աբովյան քաղաքի բնակիչ 24-ամյա Սարգիս Զեյնալյանին սպանլու մեջ։

Братья, убившие 24-летнего парня в Абовяне, обнаружены и задержаны
Сегодня, 15 ноября, в результате масштабных оперативно-розыскных мероприятий, проведённых сотрудниками СНБ Армении, Главного управления уголовной полиции Министерства внутренних дел, Котайкского областного управления той же службы, а также Котайкского отдела Главного управления общинной полиции МВД РА, были обнаружены и задержаны жители города Абовян — братья 42-летний Ашот Сохрабянц и 34-летний Бенямин Сохрабянц.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, они подозреваются в убийстве 24-летнего жителя Абовяна Саргиса Зейналяна, совершённом 10 ноября на почве хулиганских побуждений.