«Հաղթանակ» դաշինքի ավագանու անդամների հետ կապը կորել է
«Հաղթանակ» դաշինքի 3 անդամների տներում արդեն ավելի քան երկու ժամ է՝ շարունակվում են խուզարկությունները: Դաշինքի անդամները կորցրել են կապը ավագանու անդամների հետ:
Դաշինքի մամուլի խոսնակ Հրանտ Ավետիսյանը Aysor.am-ին ասաց, որ իրենց չի հաջողվել կապ հաստատել ավագանու անդամների հետ, հասկանալ՝ ինչ են փնտրում իավապահները վերջիններիս տանը։ Ասաց՝ տեղեկություն չունեն նաև հնարավոր ձերբակալությունների մասին:
Արդյոք խուզարկությունները իշխանությունների հերթական քաղաքական հետապնդո՞ւմն են ընդդիմադիր թեկնածուների նկատմամբ։
Ավետիսյանն ասաց. «Այդ ամենի պատասխանը կարող եմ ունենալ, երբ հասկանամ՝ ինչի համար են ավագանիների տուն այցելել»:

Обыски у оппозиционных депутатов блока «Победа»: связь с ними потеряна
В домах трёх членов Совета старейшин блока «Победа» обыски продолжаются уже более двух часов. Члены блока потеряли связь с депутатами Совета старейшин.
Пресс-секретарь блока, Грант Аветисян, сообщил Aysor.am, что им не удалось установить контакт с депутатами Совета старейшин и понять, что именно ищут правоохранители в домах последних. Он также добавил, что информации о возможных задержаниях у них нет.
Возникает вопрос: являются ли эти обыски очередным политическим преследованием оппозиционных кандидатов со стороны властей?
Аветисян заявил: «Я смогу дать ответ на это, когда пойму, зачем правоохранители пришли в дома членов Совета старейшин».