Ի՞նչ կապ ունի Հակակոռուպցիոն կոմիտեն՝ Վաղարշապատի ընտրություններում մեծ թվով ձայներ տարած ընդդիմադիր դաշինքի անդամների խուզարկությունների հետ
Վաղարշապատ համայնքի ընտրություններում ձայների քանակով երկրորդ տեղում գտնվող «Հաղթանակ» դաշինքի անդամների տներում խուզարկություններն իրականացվում են Հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթների շրջանակներում։ Այդ մասին ԶԼՄ-ներին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից են հայտնել։
Նշել են.
«ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթների շրջանակներում իրականացվում են ապացուցողական և վարութային այլ գործողություններ։ Անհրաժեշտության դեպքում կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ խուզարկություններ են ընթանում «Հաղթանակ» դաշինքի առաջնորդների, կողմնակիցների և անդամների տներում։

Какое отношение Антикоррупционный комитет имеет к обыскам членов оппозиционного блока, набравшего большое количество голосов на выборах в Вагаршапате?
17/11/2025 20:21
В домах членов блока «Победа», занявшего второе место по количеству голосов на выборах в общине Вагаршапат, проходят обыски в рамках уголовных производств, расследуемых Антикоррупционным комитетом. Об этом СМИ сообщили в Антикоррупционном комитете.
В ведомстве отметили:
«В рамках уголовных производств, расследуемых в Антикоррупционном комитете Республики Армения, проводятся следственные и иные процессуальные действия. При необходимости будет предоставлена дополнительная информация».
Ранее сообщалось, что обыски проходят в домах руководителей, сторонников и членов блока «Победа».