Երեկ Երևանում բանկ թալանած անձը Բագրատաշենի անցակետով լքել է Հայաստանը
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ պարզվել է երեկ՝ նոյեմբերի 17-ին, Երևանում Շինարարների 25 հասցեում գործող «ՎՏԲ» բանկի մասնաճյուղում դիմակավորված ու զինված ավազակային հարձակակում կատարածի ինքնությունը:
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ձեռնարկված հսկայածավալ օպերատիվ հետախուզական և քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ այն կատարել է Երևան քաղաքի Բաշինջաղյան փողոցի բնակիչ 32-ամյա Հովհաննես Բ.-ն, ով Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ նախկինում եղել է մի քանի անգամ դատապարտաված, այդ թվում՝ գողության համար և երեկ արդեն նա Բագրատաշենի անցակետով լքել է Հայաստանը:

Мужчина, ограбивший вчера банк в Ереване, покинул Армению через контрольно-пропускной пункт Баграташен
По информации SHAMSHYAN.com, 17 ноября в Ереване, по адресу ул. Шинарарнери, 25, в филиале банка «ВТБ» было совершено вооружённое нападение с участием преступника в маске.
Как сообщает фотокорреспондент Гагик Шамшян, в ходе масштабных оперативно-розыскных и следственных мероприятий установлено, что нападение совершил 32-летний житель Еревана Ованнес Б., ранее неоднократно судимый, в том числе за кражи.
По данным источника, преступник покинул территорию Армении через контрольно-пропускной пункт Баграташен.