Չեմ կարող հավատալ, որ դուք կարողացաք լուծել. Թրամփը պատմել է ՀՀ-ի և Ադրբեջանի միջև պատերազմի կարգավորման առիթով Պուտինի զանգի մասին
20/11/2025 11:32
Վաշինգտոնում ԱՄՆ-Սաուդյան Արաբիա բիզնես ֆորումում ելույթի ժամանակ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կրկին անդրադարձել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության հաստատման գործընթացում իր դերակատարմանը և խոսել այդ կապակցությամբ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հեռախոսազանգից։
«Գիտեք՝ ինչ էր այնտեղ տեղի ունենում տարիներ շարունակ։ Պուտինը զանգահարեց ինձ և ասաց՝ «Չեմ կարող հավատալ, որ դուք կարողացաք լուծել, մենք երկար ժամանակ փորձում էինք լուծել այն»։
«Ես ասացի՝ «Մի՛ անհանգստացեք դրա համար, թույլ տվեք ես լուծեմ ձեր անիծյալ պատերազմը։ Պետք չէ ինձ օգնել, ինձ օգնություն է պետք ձե՛ր պատերազմի հարցում»,- պատմել է Թրամփը։

«Путин позвонил мне и сказал, что поверить не может, что я добился урегулирования»։ Трамп заявил, что Путин удивился урегулированию между Ереваном и Баку
20/11/2025 11:57
Президент Соединённых Штатов Дональд Трамп выразил мнение, что президент Российской Федерации Владимир Путин был удивлён его способности завершить конфликт между Арменией и Азербайджаном.
«Путин позвонил мне и сказал, что поверить не может, что я добился урегулирования этого (ред. - конфликта)», — заявил Трамп.