Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել՝ խուլիգանության հատկանիշներով. ՔԿ
Գյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի նկատմամբ քրեական ևս մեկ վարույթ է հարուցվել. Aysor.am-ին ասացին ՀՀ Քննչական կոմիտեից։
«Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում ևս մեկ անձի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ խուլիգանության հատկանիշներով»,-հայտնեցին ՔԿ-ից՝ հաստատելով, որ նույն քրեական վարույթի շրջանակներում առաջին քրեական հետապնդումը Վարդան Ղուկասյանի որդու նկատմամբ է հարուցվել, երկրորդը՝ հոր նկատմամբ։
Վարույթը հարուցվել է Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 3-րդ կետերով (մի խումբ անձանց կողմից տեղեկատվական կամ հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով կատարված խուլիգանությունը):
Նշենք, որ վարույթը հարուցվել է դատական նիստից հետո Վարդան Ղուկասյանի հայտարարության կապակցությամբ։ Նա ասել էր. «Ես կաշառքից էնքան հեռու եմ, եթե մեկն ինձ մեղադրում է, իր մորն ու քրոջը բան է ասում»։

Следственный комитет: Мэру Гюмри Вардану Гукасёну предъявлено новое обвинение — по статье о хулиганстве
В отношении мэра Гюмри Вардана Гукасяна возбуждено ещё одно уголовное производство. Об этом сообщили Aysor.am в Следственном комитете Армении.
«В ходе предварительного следствия в рамках уголовного производства в отношении ещё одного лица возбуждено публичное уголовное преследование по признакам хулиганства», — отметили в Следственном комитете, подтвердив, что в рамках того же производства первое уголовное преследование было инициировано в отношении сына Вардана Гукасяна, а второе — в отношении самого мэра.
Производство возбуждено по ч. 2, пунктам 1 и 3 ст. 297 Уголовного кодекса (хулиганство, совершённое группой лиц с использованием информационных или коммуникационных технологий).
Отмечается, что дело было возбуждено в связи с заявлением Вардана Гукасяна после судебного заседания. Он тогда сказал: «Я настолько далёк от взяточничества, что если кто-то меня обвиняет, он что-то говорит про свою мать и сестру».