Միակ կին քաղբանարկյալ Լիդիա Մանթաշյանին ենթարկում են ամենախիստ բռնաճնշումներին. փաստաբան
Դատավարական որևէ տրամաբանություն չունեցող որոշմամբ՝ Լիդիա Մանթաշյանի բանտային կալանքը երկարացվեց ևս 3 ամսով, այս մասին գրել է փաստաբան Վարազդատ Հարությունյանը։
Նրա խոսքով՝ կալանքի 0-ական հիմքերի և մնացած մեղադրյալների նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոցների կիրառման պայմաններում Լիդիայի նկատմամբ իրականացվողը հնարավոր է պատճառաբանել միայն կալանքի միջոցով նրան պատժելու և Բագրատ Սրբազանին ցավեցնելու հանգամանքներով:
«Ընդ որում` միայն Լիդիայի կալանքն է ուղեկցվում տեսակցությունների սահմանափակմամբ:
Միակ կին քաղբանարկյալ Լիդիա Մանթաշյանին ենթարկում են ամենախիստ բռնաճնշումներին»,- նշել է Հարությունյանը։

Единственная женщина-политзаключённая Лидия Манташян подвергается жесточайшим репрессиям — адвокат
Адвокат Вараздат Арутюнян сообщил, что решением, не имеющим никакой процессуальной логики, срок тюремного содержания Лидии Манташян продлён ещё на 3 месяца.
По его словам, при отсутствии каких-либо оснований для содержания под стражей и при применении альтернативных мер пресечения к другим обвиняемым, происходящее с Лидией может быть объяснено лишь стремлением наказать её именно через арест и причинить боль архиепископу Баграту.
«Причём только в отношении Лидии действует ограничение на свидания.
Единственная женщина-политзаключённая Лидия Манташян подвергается жесточайшим репрессиям», — отметил Арутюнян.