Իմ այցը Ղազախստան նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ հարաբերություններին. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պաշտոնական այցով Ղազախստանի Հանրապետությունում է: Փաշինյանն առանձնազրույց է ունեցել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ:
Նա շնորհակալություն է հայտնել հրավերի համար և ընդգծել, որ իր այցը Ղազախստան նոր լիցք կհաղորդի երկկողմ հարաբերություններին։
«Ես կարծում եմ, որ մեր հարաբերություններում այս նոր դարաշրջանը բացվել է անցյալ տարի Հայաստանի Հանրապետություն կատարած Ձեր պաշտոնական այցի շնորհիվ, որից հետո մենք ստորագրեցինք մի շարք կարևոր համաձայնագրեր, որոնցից մի քանիսն արդեն իրականացվել են, իսկ մյուսներն իրականացման փուլում են։ Ինձ համար մեծ պատիվ է պաշտոնական այցով գտնվել Ղազախստանում», - ասել է Փաշինյանը։

Мой визит в Казахстан придаст новый импульс двусторонним отношениям — Никол Пашинян (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян находится с официальным визитом в Республике Казахстан. Пашинян провёл беседу в формате «тет-а-тет» с президентом Казахстана Касым-Жомартом Токаевым.
Он поблагодарил за приглашение и подчеркнул, что его визит в Казахстан придаст новый импульс двусторонним отношениям.
«Я считаю, что новая эпоха в наших отношениях открылась благодаря вашему официальному визиту в Республику Армения в прошлом году, после которого мы подписали ряд важных соглашений, некоторые из которых уже реализованы, а другие находятся на стадии реализации. Для меня большая честь находиться с официальным визитом в Казахстане», — сказал Пашинян.