ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նոյեմբերի 24-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահ, ԵԱՀԿ ԽՎ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Լուիս Գրասայի (Պորտուգալիա) հետ։ ԵԱՀԿ ԽՎ փոխնախագահը դրական է գնահատել Հայաստանում իրականացվող ժողովրդավարական բարեփոխումները՝ նշելով, որ իրենք շարունակելու են աջակցել այդ գործընթացին։
Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը, ինչպես նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերը։
Ալեն Սիմոնյանը Լուիս Գրասայի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Заместитель председателя ПА ОБСЕ положительно оценил проводимые в Армении демократические реформы
24 ноября спикер парламента Армении Ален Симонян встретился с заместителем председателя Парламентской Ассамблеи (ПА) ОБСЕ, спецпредставителем ПА ОБСЕ по вопросам Южного Кавказа Луисом Грассой (Португалия). Зампредседателя ПА ОБСЕ положительно оценил проводимые в Армении демократические реформы, отметив, что продолжат содействовать этому процессу.
В ходе беседы собеседники обсудили сотрудничество Армения-ЕС, процесс нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном, региональные развития.
Ален Симонян также обратил внимание Луиса Грассы на проблему пленных в Азербайджане, незаконно удерживаемых лиц и считающихся пропавшими без вести.