ՔՊ-ի օրոք Ադրբեջանի ենթակայությանն անցած ՀՀ սուվերեն տարածքների վերականգնումը Պապիկյանը հնարավոր է համարում
24/11/2025 12:38
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հնարավոր համարում է, որ ՔՊ-ի իշխանության օրոք Ադրբեջանի ենթակայության տակ անցած ՀՀ սուվերեն տարածքները կվերականգնվեն։
«Իհարկե՛, տեսնում եմ հնարավորություն։ Սահմանագծման և սահմանազատման հանձնաժողովի աշխատանքի միջոցով»,-խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սուրեն Պապիկյանը։

Папикян считает возможным восстановление суверенных территорий Армении, перешедших под контроль Азербайджана во времена правления партии «Гражданский договор»
24/11/2025 12:44
Министр обороны Армении Сурен Папикян считает возможным восстановление суверенных территорий Армении, которые перешли под контроль Азербайджана во времена власти партии «Гражданский договор».
«Конечно, я вижу такую возможность — через работу комиссии по демаркации и делимитации границы», — заявил Сурен Папикян в беседе с  журналистами в парламенте.