«Անպայման հետևիցս պիտի գայի՞ր, ա՛յ տղա», «Չեմ եկել, բերել են». Վարդան և Սպարտակ Ղուկասյանները դատարանում են
«Անպայման հետևիցս պիտի գայիր, ա՛յ տղա»,-դատարանում հերթական դատական նիստին դիմելով որդուն՝ Սպարտակ Ղուկասյանին՝ ասաց Գյումրի համայնքի ղեկավար Վարդան Ղուկասյանը։
«Չեմ եկել, բերել են»,-պատասխանեց Սպարտակ Ղուկասյանը։
Հիշեցնենք, որ օրեր առաջ Գյումրիի կալանավորված քաղաքապետի ու նրա որդու քրեական հոդվածներին ևս մեկն է ավելացել՝ խուլիգանությունը:
Վարդան Ղուկասյանը մեղադրվում է պաշտոնեական դիրքի չարաշահման, կեղծիքի ու փողերի լվացման համար, իսկ Սպարտակ Ղուկասյանը, ըստ իրավապահների, աջակցել է հորը:

— Обязательно должен был прийти за мной, сын? «Я не пришел, меня привезли»: Вардан и Спартак Гукасяны предстали перед судом
«Обязательно должен был идти за мной, а?» — обратился в суде к сыну Спартаку Гюкасяну мэр Гюмри Вардан Гюкасян во время очередного судебного заседания.
«Я не пришёл — меня привезли», — ответил Спартак Гюкасян.
Напомним, что на днях к уголовным статьям, предъявленным арестованному мэру Гюмри и его сыну, добавилось ещё одно обвинение — хулиганство.
Вардан Гюкасян обвиняется в злоупотреблении должностными полномочиями, фальсификации и отмывании денег, а Спартак Гюкасян, по данным правоохранителей, содействовал своему отцу.