3-ամյա Տիգրանի սպանության գործին նոր վարույթ է միացվել
Ծափաթաղում 3-ամյա Տիգրանի սպանության մեջ մեղադրվող տղամարդուն՝ երեխայի հորը, մեղադրանք է առաջադրվել նաև ֆիզիկական ներգործության հատկանիշներով:
Քննչական կոմիտեից Aysor.am-ին հայտնեցին, որ ֆիզիկական ներգործության հատկանիշներով նախաձեռնված քրեական վարույթը միացվել է երեխայի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթին: Նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ, որոնց եզրակացությունը դեռևս չի ստացվել:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ սպանված Տիգրանի եղբոր դեմքին էլ են դեպքի օրը բռնության հետքեր հայտնաբերվել:
Քննչական կոմիտեից մեզ հայտնեցին, որ ֆիզիկական ներգործության հատկանիշներով նախաձեռնված վարույթը այդ դեպքին է վերաբերում:

К делу об убийстве 3-летнего Тиграна добавлено новое производство
Мужчине, обвиняемому в убийстве 3-летнего Тиграна в Цапатахе — отцу ребёнка, предъявлено новое обвинение, связанное с применением физического насилия.
Как сообщили Aysor.am в Следственном комитете, уголовное производство по факту применения физического насилия объединено с ранее возбужденным делом об убийстве ребёнка. Назначены соответствующие экспертизы, результаты которых пока не получены.
Ранее сообщалось, что на лице брата погибшего Тиграна также были обнаружены следы насилия в день инцидента.
В Следственном комитете уточнили, что уголовное производство по факту применения физического насилия относится именно к этому инциденту.