Ալեն Սիմոնյանը ստացել է Դավիթ Տոնոյանի գրավոր դիմումը
Դավիթ Տոնոյանին թույլ չեն տալիս ծանոթանալ 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի զեկույցին։
Պաշտպանության նախկին նախարարն այս մասին հայտարարությամբ էր այսօր հանդես եկել ու նշել, որ նոյեմբերի 24-ին կրկին գրավոր դիմել է ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանին՝ խնդրելով թույլատրել ծանոթանալ քննիչ հանձնաժողովի կողմից նախապատրաստված փաստաթղթին:
ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Մովսես Հարությունյանն Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց, որ ստացել են Դավիթ Տոնոյանի գրությունը։
Այն փոխանցվել է ԱԺ աշխատակազմ, համապատասխան կարգով ընթացք կտրվի Պաշտպանության նախկին նախարարի դիմումին։

Ален Симонян получил письменное обращение Давида Тонояна
Бывшему министру обороны Давиду Тонояну не разрешают ознакомиться с отчётом следственной комиссии, изучавшей обстоятельства 44-дневной войны.
Сегодня Тоноян сделал соответствующее заявление и отметил, что 24 ноября он снова направил письменное обращение председателю Национального Собрания Алену Симоняну с просьбой разрешить ознакомиться с подготовленным следственной комиссией документом.
Пресс-секретарь председателя НС Мовсес Арутюнян сообщил Aysor.am, что письменное обращение Давида Тонояна получено.
«Документ передан аппарату НС, и в установленном порядке будет рассмотрено обращение бывшего министра обороны», — добавил он.