Արթուր Սարգսյանի խափանման միջոցը փոխվեց
«2025 թվականի նոյեմբերի 10-ին բողոքարկել էինք դատավոր Կ. Ֆարխոյանի հերթական որոշումը, որով մերժվել էր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ կիրառված կալանքի վերացման հստակ հիմնավոր միջնորդությունը: Բողոքը վարույթ էր ընդունվել և գրավոր կարգով քննության էր առնվել Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Մ. Պապոյանի կողմից: 2025 թվականի հուլիսի 8-ից ապօրինի կալանավորված ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի կալանքը վերացվեց և փոխարինվեց տնային կալանքով և գրավով:
Իհարկե, նման խափանման միջոցը բնավ մեղմ չէ:
Հստակ պետք է արձանագրել, որ օրինաչափ է այն, որ դատավոր Մխիթար Պապոյանի վարկանիշը փաստաբանական համայնքում միշտ բարձր է եղել ու միշտ բարձր է»։

Мера пресечения Артуру Саргсяну изменена
«10 ноября 2025 года мы обжаловали очередное решение судьи К. Фархояна, которым было отклонено обоснованное ходатайство о снятии меры пресечения в виде ареста в отношении Артура Саркисяна. Апелляция была принята к производству и рассмотрена в письменной форме судьей Апелляционного уголовного суда М. Папояном. С 8 июля 2025 года незаконно арестованный оппозиционный депутат Артур Саркисян освобождён из-под стражи, мера пресечения была заменена на домашний арест с внесением залога.
Разумеется, такая мера пресечения вовсе не является мягкой.
«Следует четко заявить, что репутация судьи Мхитара Папояна в юридическом сообществе, естественно, всегда была и всегда будет высокой».