Ալեն Սիմոնյանը Հունաստանի ԱԳ նախարարի ուշադրությունն է հրավիրել Ադրբեջանում գտնվող գերիների խնդրին
Պաշտոնական այցով Հունաստանում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է Հունաստանի ԱԳ նախարար Յորղոս Գերապետրիտիսի հետ։
Զրուցակիցների քննարկումների առանցքում են եղել երկկողմ կապերին, Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին, ինչպես նաեւ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջեւ հաստատված խաղաղության գործընթացին եւ տարածաշրջանային զարգացումներին վերաբերող հարցերը։ Առանձին անդրադարձ է կատարվել «Թրամփի ուղի հանուն միջազգային խաղաղության և բարգավաճման» («Trump Route for International Peace and Prosperity» (TRIPP)) նախագծին եւ «Խաղաղության խաչմերուկ» ծրագրին։
Ալեն Սիմոնյանը Հունաստանի ԱԳ նախարարի ուշադրությունն է հրավիրել նաեւ Ադրբեջանում գտնվող գերիների, ապօրինի պահվող եւ անհետ կորած համարվող անձանց խնդրին:

Alen Simonyan raises the issue of Armenian captives in Azerbaijan with the Greek Foreign Minister
The delegation led by the Speaker of the National Assembly of Armenia, Alen Simonyan, who is on an official visit to Greece, met with Greek Foreign Minister Giorgos Gerapetritis.
During the meeting the interlocutors focused on the issues on bilateral relations, Armenia-EU cooperation, the peace process between Armenia and Azerbaijan, and other regional developments. Particular attention was given to the Trump Route for International Peace and Prosperity (TRIPP) initiative and the Crossroads of Peace program.
Alen Simonyan also drew the Greek Foreign Minister’s attention to the situation of Armenian captives held in Azerbaijan, including illegally detained individuals and missing persons.