Նիկոլ Փաշինյանը ստոր ստախոս է. Արմեն Աշոտյան (Տեսանյութ)
Նա անդրադարձավ 2019 թվականի հունիսին ՀՀ-ին արված առաջարկին, որը Նիկոլ Փաշինյանը թաքցրել է հայ ժողովրդից. «Սիրելի՛ հայ ժողովուրդ, որ քեզ Փաշինյանը խոստանում էր, որ հավաքվելու և միասին ենք որոշելու Արցախի ճակատագիրը, որ առաջարկ ստանա, անպայման ժողովրդին տեղեկացնելու է, Նիկոլը խաբեց։
Խաբում էր 2019 թվականին, երբ այս փաստաթուղթը ստացել էր և ձայն չէր հանում, խաբում էր 2020 թվականին, երբ Լավրովը հայտարարեց, որ փաստաթուղթ են տվել նրան, իսկ նա դրան որևէ ընթացք չի տվել։ Առանց վարանելու Նիկոլ Փաշինյանը նայում էր ձեր աչքերի մեջ և ասում էր, որ բանակցային որևէ փաստաթուղթ չկա։ Այնինչ այսօր հրապարակեց 2019 թվականի հունիսով գրված բանակցային առաջարկ։ Նիկոլ Փաշինյանը ստոր ստախոս է»։

Армен Ашотян: Никол Пашинян — подлый лжец (видео)
Вице-президент РПА Армен Ашотян заявил сегодня в прямом эфире, что премьер-министр Никол Пашинян — лжец.
Он прокомментировал предложение, сделанное Республике Армения в июне 2019 года, которое Никол Пашинян скрыл от армянского народа:
«Дорогой армянский народ, тебе Пашинян обещал, что ты узнаешь о полученном предложении и мы вместе решим судьбу Арцаха, и обязательно проинформируем народ, — но Никол обманул.
Он обманывал в 2019 году, когда получил этот документ и не озвучил его, он обманывал в 2020 году, когда Лавров заявил, что документ был передан ему, а Пашинян не придал этому никакого значения. Без всякого колебания Никол Пашинян смотрел вам в глаза и говорил, что никаких переговорных документов нет. А сегодня опубликовано предложение по переговорам от июня 2019 года. Никол Пашинян — подлый лжец».