Հրապարակված փաստաթղթերը ցույց տվեցին, թե 3 տասնամյակի ընթացքում որ կետից եկել ու ինչ կետի ենք հասել, և դրանից հետո Փաշինյանն ինչ է արել այդ ամենի հետ. Աբրահամյան
Եթե խոսվում էր բանակցային փաստաթղթերի մասին, ապա դրանք պետք է ներկայացվեին ամբողջապես, տարակուսելի է, որ ներկայացված է, օրինակ, 2018 թվականի Սերժ Սարգսյանի հարցուպատասխանը խորհրդարանում, որը բոլոր լրատվամիջոցներով հանրայնացվել է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը՝ անդրադառնալով կառավարության հրապարակած Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի փաստաթղթերին։
«Հրապարակվեց նաև Սերժ Սարգսյանի նամակը Վլադիմիր Պուտինին, ինչը ևս մեկ անգամ ընդգծեց, որ ԼՂ հարցում Սերժ Սարգսյանի հիմնական մոտեցումները, ի տարբերություն այսօրվա կառավարչի, եղել են հստակ և անփոփոխ»,-ասաց Աբրահամյանը։
Անդրադառնալով վերջին շրջանի իրադարձություններին, պատգամավորը նշեց, թե ադրբեջանցիներն ասում են, որ Հայաստանի իշխանությունն իրավիճակը բերել է այնպիսի կետի, որից հետո իրենք դիմել են ռազմական գործողությունների։
«Կառավարության հրապարակած փաստաթղթերում ամբողջությամբ նկարագրված են այն մոտեցումները, որոնք հստակ արտահայտում են, թե ինչ է բանակցվել մինչև 2018 թվականը, 3 տասնամյակի ընթացքում որ կետից եկել ու ինչ կետի ենք հասել, և դրանից հետո Նիկոլ Փաշինյանն ինչ է արել այդ ամենի հետ»,-ասաց Աբրահամյանը։

Опубликованные документы показали, ս какой точки мы пришли и до какой точки мы дошли за 3 десятилетия, и что со всем этим сделал Пашинян — Абрамян
Если мы говорили о документах переговорного процесса, то они должны были быть представлены в полном объеме, удивительно, что, например, была представлена сессия вопросов и ответов Сержа Саргсяна в парламенте в 2018 году, которая освещалась во всех СМИ, — заявил в беседе с журналистами секретарь фракции «Честь имею» Тигран Абрамян, комментируя опубликованные правительством документы переговорного процесса по урегулированию карабахского конфликта.
«Было опубликовано также письмо Сержа Саргсяна Владимиру Путину, что ещё раз подчеркнуло: основные подходы Сержа Саргсяна по вопросу Нагорного Карабаха — в отличие от нынешнего руководства — были чёткими и неизменными», — сказал Абраамян.
Комментируя события последнего периода, депутат отметил, что азербайджанская сторона заявляет: власти Армении довели ситуацию до такой точки, после которой они прибегли к военным действиям.
«В опубликованных правительством документах полностью изложены подходы, которые ясно отражают, о чём велись переговоры до 2018 года, с какой точки мы пришли, к какой точке дошли за три десятилетия, и что после этого сделал со всем этим Никол Пашинян», — заявил Абрамян.