Team Holding-ը հայտարարում է պարտատոմսերի վաճառքի մեկնարկը․ տեղաբաշխողը Freedom Broker Armenia-ն է
Team Holding ընկերությունը հայտարարում է անվանական/արժեկտրոնային պարտատոմսերի վաճառքի մեկնարկի մասին։ Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ ապահովելով գործընթացի ամբողջական թափանցիկությունն ու միջազգային ստանդարտներին համապատասխան իրականացումը։
Team Holding-ի պարտատոմսերը ներկայացնում են երկարաժամկետ ներդրումային գործիք՝ նպատակ ունենալով աջակցել ընկերության ենթակառուցվածքային և նորարարական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է տնտեսական միջավայրի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը և տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Առաջին փուլի շրջանակում Team Holding-ը տեղաբաշխում է դոլարային և դրամային պարտատոմսեր, որոնք առաջարկվում են հետևյալ պայմաններով․ դոլարային պարտատոմսերի անվանական ծավալը 9 միլիոն դոլար է, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 9%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Դրամային պարտատոմսերի անվանական ծավալը 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ է, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 հազար ՀՀ դրամ, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը` 12%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Առաջին փուլի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը կիրականացվի 2025թ. դեկտեմբերի 3-ից մինչև 2026 թ. մարտի 3-ը։
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավված միջոցները Team Holding-ն ուղղելու է իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաև ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը։
«Team-ը ընկերությունների խումբ է, որը ձգտում է խթանել տնտեսությունը՝ առաջարկելով այնպիսի պրոդուկտներ ու ծառայություններ, որոնք հասանելի և կիրառելի կլինեն բոլորի համար։ Վերջին տարիներին մենք շարունակաբար ամրապնդում ենք մեր դիրքը շուկայում՝ իրականացնելով այնպիսի ծրագրեր, որոնք էական ազդեցություն ունեն տնտեսության աճի, ծառայությունների որակի բարելավման և ներդրումային միջավայրի զարգացման վրա։ Team Holding-ը շարունակելու է գործել երկարաժամկետ, կայուն բիզնեսի սկզբունքներով՝ ավելացնելով ներդրողների համար հասանելի հնարավորությունները»,-ասում է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը:
Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը հավելում է. «Մեզ համար առաջնային է ներդրողներին տրամադրել պարզ, հասկանալի և վստահելի ներդրումային գործիքներ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի թողարկումը կարևոր նախաձեռնություն է, որը միաժամանակ խթանում է ինչպես ընկերության զարգացումը, այնպես էլ Հայաստանի կապիտալի շուկայի կայուն ընդլայնումը։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար և 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում 2025 թ․ նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։

Team Holding объявляет о начале размещения облигаций. Андеррайтером выступает Freedom Broker Armenia
03/12/2025 16:21
Компания Team Holding объявляет о начале размещения именных купонных облигаций. Размещение осуществляется через инвестиционную компанию Freedom Broker Armenia, что обеспечивает полную прозрачность процесса и соответствие международным стандартам.
Облигации Team Holding представляют собой долгосрочный инвестиционный инструмент, направленный на финансирование инфраструктурных и инновационных проектов компании. Стратегия холдинга ориентирована на развитие экономической среды, внедрение новых технологий и реализацию проектов, создающих добавленную стоимость для экономики.
В рамках первого транша Team Holding предлагает долларовые облигации (общий объем - 9 млн долларов США; номинальная стоимость одной облигации - 100 долларов США; купонная ставка - 9%; срок обращения - 48 месяцев) и драмовые облигации (общий объем - 1,4 млрд драмов; номинальная стоимость одной облигации - 100 000 драмов; купонная ставка - 12%; срок обращения - 48 месяцев).
Размещение облигаций первого транша будет осуществляться с 3 декабря 2025 года по 3 марта 2026 года.
Привлеченные средства будут направлены на развитие ключевых стратегических направлений Team Holding: реализацию инфраструктурных проектов, внедрение инновационных решений, а также на повышение эффективности финансирования текущих программ.
«Team -  это группа компаний, которая стремится стимулировать экономическое развитие, предлагая продукты и услуги, доступные и полезные для широкого круга пользователей. В последние годы мы системно укрепляем наши позиции на рынке. Мы реализуем проекты, оказывающие значимое влияние на экономический рост, повышение качества услуг и улучшение инвестиционного климата. Team Holding продолжит придерживаться принципов долгосрочного и устойчивого бизнеса, расширяя инвестиционные возможности для своих партнёров и инвесторов». – отметил Айк Есаян, Соучредитель группы компаний Team.
Директор Freedom Broker Armenia Овак Овакимян добавил: - «Для нас принципиально важно предоставлять инвесторам простые, понятные и надёжные инвестиционные инструменты. Размещение облигаций Team Holding - значимая инициатива, которая одновременно способствует развитию компании и устойчивому росту рынка капитала Армении».
Приобрести облигации можно онлайн через платформу Freedom Broker Armenia, обратившись в офис компании или подав заявку на официальном сайте.
Совокупный объем программы выпуска составляет 31 500 000 долларов США и 1,4 млрд драмов. Программный проспект облигаций был зарегистрирован Центральным банком Республики Армения решением № 1/417А от 19 ноября 2025 года.
Ознакомиться с правилами приобретения облигаций, электронной версией проспекта и объявлениями о публичном предложении можно по указанной ссылке. Все условия выпуска и предложенных облигаций, а также связанные с ними риски представлены в программном проспекте.