Team Holding-ը հայտարարում է պարտատոմսերի վաճառքի մեկնարկը․ տեղաբաշխողը Freedom Broker Armenia-ն է
Team Holding ընկերությունը հայտարարում է անվանական/արժեկտրոնային պարտատոմսերի վաճառքի մեկնարկի մասին։ Տեղաբաշխումն իրականացվում է Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության միջոցով՝ ապահովելով գործընթացի ամբողջական թափանցիկությունն ու միջազգային ստանդարտներին համապատասխան իրականացումը։
Team Holding-ի պարտատոմսերը ներկայացնում են երկարաժամկետ ներդրումային գործիք՝ նպատակ ունենալով աջակցել ընկերության ենթակառուցվածքային և նորարարական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է տնտեսական միջավայրի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը և տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Առաջին փուլի շրջանակում Team Holding-ը տեղաբաշխում է դոլարային և դրամային պարտատոմսեր, որոնք առաջարկվում են հետևյալ պայմաններով․ դոլարային պարտատոմսերի անվանական ծավալը 9 միլիոն դոլար է, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը՝ 9%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Դրամային պարտատոմսերի անվանական ծավալը 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ է, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 հազար ՀՀ դրամ, արժեկտրոնի եկամտաբերությունը` 12%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս։
Առաջին փուլի պարտատոմսերի տեղաբաշխումը կիրականացվի 2025թ. դեկտեմբերի 3-ից մինչև 2026 թ. մարտի 3-ը։
Տեղաբաշխման արդյունքում ներգրավված միջոցները Team Holding-ն ուղղելու է իր հիմնական ռազմավարական ուղղությունների զարգացմանը՝ ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացմանը, նորարարական լուծումների ներդրմանը, ինչպես նաև ընթացիկ նախագծերի ֆինանսավորման արդյունավետության բարձրացմանը։
«Team-ը ընկերությունների խումբ է, որը ձգտում է խթանել տնտեսությունը՝ առաջարկելով այնպիսի պրոդուկտներ ու ծառայություններ, որոնք հասանելի և կիրառելի կլինեն բոլորի համար։ Վերջին տարիներին մենք շարունակաբար ամրապնդում ենք մեր դիրքը շուկայում՝ իրականացնելով այնպիսի ծրագրեր, որոնք էական ազդեցություն ունեն տնտեսության աճի, ծառայությունների որակի բարելավման և ներդրումային միջավայրի զարգացման վրա։ Team Holding-ը շարունակելու է գործել երկարաժամկետ, կայուն բիզնեսի սկզբունքներով՝ ավելացնելով ներդրողների համար հասանելի հնարավորությունները»,-ասում է Team ընկերությունների խմբի համահիմնադիր Հայկ Եսայանը:
Freedom Broker Armenia-ի տնօրեն Հովակ Հովակիմյանը հավելում է. «Մեզ համար առաջնային է ներդրողներին տրամադրել պարզ, հասկանալի և վստահելի ներդրումային գործիքներ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի թողարկումը կարևոր նախաձեռնություն է, որը միաժամանակ խթանում է ինչպես ընկերության զարգացումը, այնպես էլ Հայաստանի կապիտալի շուկայի կայուն ընդլայնումը։
Ծրագրային ազդագրով նախատեսված տեղաբաշխման ընդհանուր ծավալը կազմում է 31,500,000 ԱՄՆ դոլար և 1,4 միլիարդ ՀՀ դրամ։ Team Holding-ի պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում 2025 թ․ նոյեմբերի 19-ի թիվ 1/417Ա որոշմամբ։

Team Holding Announces the Launch of Bond Placement. Underwriter - Freedom Broker Armenia
Team Holding announces the launch of the placement of registered coupon bonds. The placement is carried out through the investment company Freedom Broker Armenia, ensuring full transparency of the process and compliance with international standards. The bonds represent a long-term investment instrument aimed at financing the company’s infrastructure and innovation projects. The holding’s strategy focuses on strengthening the economic environment, introducing advanced technologies, and implementing projects that create real value for Armenia’s economy.
As part of the first tranche, the company is offering USD- and AMD-denominated bonds with the following terms: USD bonds - total volume of USD 9 million, nominal value of USD 100 per bond, coupon rate of 9%, and a maturity of 48 months; AMD bonds - total volume of AMD 1.4 billion, nominal value of AMD 100,000 per bond, coupon rate of 12%, and a maturity of 48 months. The placement of the first tranche will run from December 3, 2025, to March 3, 2026.
The funds raised will be directed toward the implementation of key strategic initiatives, including infrastructure development, innovative technology deployment, and improved financing efficiency of ongoing programs.
Co-Founder of Team Holding, Hayk Yesayan, emphasized that Team is a group of companies committed to driving economic development by offering accessible and useful products and services. In recent years, the holding has consistently strengthened its market position by delivering projects that contribute significantly to economic growth, raising service quality, and improving the investment climate. According to him, Team Holding will continue to follow the principles of long-term and sustainable business, expanding opportunities for its partners and investors.
Director of Freedom Broker Armenia, Ovak Ovakimian, noted that providing investors with simple, transparent, and reliable investment instruments is a core priority for the company. He highlighted that the placement of Team Holding bonds is an initiative that contributes both to the development of the issuer and to the sustainable growth of Armenia’s capital market.
Investors can access the rules for purchasing bonds, the electronic version of the prospectus, and public offering announcements via the provided link. All terms of issuance and associated risks are presented in the program prospectus.