Պաշտպանական համագործակցության հարցեր են քննարկել Սուրեն Պապիկյանն ու ՄԹ պաշտպանության նախարարը
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում ընդունել է Միացյալ Թագավորության պաշտպանության գծով պետական նախարար, լորդ Վերնոն Ռոդնի Քոքերին և Հայաստանում բրիտանական առաջին ռեզիդենտ պաշտպանական կցորդ, մայոր Թոմաս Շորլանդ Բոլին:
Հանդիպմանը ներկա էին նաև Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանն ու Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ալեքսանդրա Քոուլը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Միացյալ Թագավորություն համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Կողմերը դրական են գնահատել համագործակցության ընթացիկ մակարդակը և պատրաստակամություն հայտնել զարգացնելու այն: Երկուստեք ընդգծվել է ՀՀ-ում և ՄԹ-ում ռեզիդենտ կցորդների նշանակման կարևորությունը՝ նշելով, որ այդ քայլը կնպաստի երկու երկրների միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հետագա ընդլայնմանը:

Обсуждены вопросы сотрудничества между Арменией и Соединенным Королевством в сфере обороны
5 декабря министр обороны РА Сурен Папикян в административном комплексе МО принял государственного министра Соединенного Королевства по обороне, лорда Вернона Родни Кокера, а также первого резидентного оборонного атташе Великобритании в Армении, майора Томаса Шорланда Болла.
На встрече также присутствовали чрезвычайный и полномочный посол Армении в Соединенном Королевстве Варужан Нерсесян и чрезвычайный и полномочный посол Соединенного Королевства в Армении Александра Коул.
В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между Арменией и Соединенным Королевством в сфере обороны.
Стороны положительно оценили текущее состояние сотрудничества и выразили готовность развивать его. Обоюдно была подчеркнута важность назначения резидентных атташе в Армении и Великобритании, отметив, что этот шаг будет способствовать дальнейшему расширению сотрудничества двух стран в оборонной сфере.