Շուշիում ե՞րբ ես մասնակցելու պատարագի, իսկ Դադիվանքու՞մ, Ամարասու՞մ, Գանձասարում կոնկրետ օր ունե՞ս ֆիքսած. Ռուբեն Մխիթարյանի հարցերը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
05/12/2025 10:10
Գյումրու ավագանու «Իմ հզոր համայնք» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Մխիթարյանը հարցեր է ուղղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին։
«Նիկոլ, Շուշիում ե՞րբ ես մասնակցելու պատարագի: Իսկ Դադիվանքու՞մ: Իսկ Ամարասու՞մ: Գանձասարում կոնկրետ օր ունե՞ս ֆիքսած:
Ի դեպ, Աստված ըստ քեզ ո՞նց է վերաբերվում ուժայիններիդ խիտ ներկայությանը եկեղեցիներում:
Դեկտեմբերի 7-ը քաղաքական «պատարագի» վերածող անհիշողություն, անինքնասեր զանգված, մանդատի համար «ինքնասպաններ», 7 տարում 1 քառակուսի մետր բնակելի տարածք Գյումրիում չկառուցածին, Աջապահյան Միքայելին կալանավորածին, Գյումրին 2018-ից քաղաքական ավանտյուրաների մեջ մտցրածին աղ ու հացով դիմավորելուց հետո տարեք քյալլա ուտելու: Գլուխ ուտելը իրա սիրած գործն է»,-նշել է Մխիթարյանը:

«Когда ты собираешься участвовать в литургии в Шуши? А в Дадиванке, Амарасе, Гандзасаре есть ли у тебя конкретные даты?» — вопросы Рубена Мхитаряна Николу Пашиняну
05/12/2025 10:30
Руководитель фракции «Моя сильная община» в совете старейшин Гюмри Рубен Мхитарян обратился с вопросами к премьер-министру Николу Пашиняну.
«Никол, когда ты собираешься участвовать в литургии в Шуши? А в Дадиванке? А в Амарасе? Есть ли у тебя конкретный день для участия в литургии в Гандзасаре?
Кстати, как, по-твоему, Бог относится к плотному присутствию твоих силовиков в церквях?
После того как без памяти и без достоинства толпа, превратившая 7 декабря в политическую "литургию", после "самоубийц" ради мандата, после встречи с хлебом-солью того, кто за семь лет не построил в Гюмри ни одного квадратного метра жилья, кто арестовал Аджапахяна Микаела, кто с 2018 года втянул Гюмри в политические авантюры, — после всего этого несите ему "кяллу" (ред.: голова барана - традиционное блюдо армянской кухни) есть. Пожирать головы (ред. - погубить) — его любимое занятие», — написал Мхитарян.