Կարեն Անդրեասյանը կմեկնի Լոնդոն՝ «TRIPP» նախագծի փաթեթի մշակման աշխատանքների համար
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանը 2025 թ.-ի դեկտեմբերի 8-12-ը ներառյալ կմեկնի Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն (Լոնդոն)՝ «TRIPP» նախագծի միջպետական պայմանագրային փաթեթի մշակման աշխատանքները «Fieldfisher LLP» իրավաբանական ընկերության հետ իրականացնելու նպատակով։
Որոշման մեջ ասվում է. «Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով և հիմք ընդունելով վարչապետի 2018 թվականի սեպտեմբերի 19-ի N 1230-Ն որոշումը՝ 1. Միջազգային իրավական հարցերով ներկայացուցիչ Կարեն Անդրեասյանին գործուղել՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 8-12-ը ներառյալ Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորություն (Լոնդոն)՝ «TRIPP» նախագծի միջպետական պայմանագրային փաթեթի մշակման աշխատանքները «Fieldfisher LLP» իրավաբանական ընկերության հետ իրականացնելու նպատակով։
Ինչպես նաև Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունից (Լոնդոն) 2025 թվականի դեկտեմբերի 15-18-ը ներառյալ Նիդերլանդների Թագավորություն (Հաագա)՝ Միջազգային արդարադատության դատարանում քննվող երկու գործերի շրջանակներում ընթացակարգային հարցերի վերաբերյալ տեսակետները ներկայացնելու նպատակով»։

Karen Andreasyan to travel to London for development of TRIPP project package
By the decision of Prime Minister Nikol Pashinyan, Armenia’s Representative on International Legal Issues, Karen Andreasyan, will travel to London, United Kingdom, from December 8-12, 2025, to work on developing the intergovernmental contractual package of the “TRIPP” project in cooperation with the law firm Fieldfisher LLP.
According to the decision, “Guided by Part 5 of Article 7 of the Law ‘On the Structure and Activities of the Government’ and based on Prime Minister’s Decision No. 1230-N of September 19, 2018:
Karen Andreasyan, Representative on International Legal Issues, shall be sent to the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland (London) from December 8-12, 2025, to carry out work on the development of the intergovernmental contractual package of the “TRIPP” project with the law firm Fieldfisher LLP.
Additionally, from December 15-18, 2025, he shall travel from London to The Hague, Kingdom of the Netherlands, to present Armenia’s positions on procedural matters connected with two cases currently under consideration at the International Court of Justice.”