«Մի՛ ֆինանսավորեք մի կառավարության, որը զուրկ է լեգիտիմությունից». Միջազգային փաստաբանը ԵՄ-ին կոչ է անում անհապաղ դադարեցնել աջակցությունը ՀՀ գործող իշխանություններին
«Փաշինյանի կառավարության կողմից քրիստոնյա քաղբանտարկյալ Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանքը և Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ ուղղված հարձակումը լրջորեն ոտնահարել է Օրենքի գերակայությունը»,- հայտարարել է միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը։
«ԵՄ-ն պետք է անհապաղ դադարեցնի իր ֆինանսական աջակցությունը Հայաստանի կառավարությանը և խորհրդակցություններ հրավիրի հրատապ և կարևոր թեմայով՝ դադարեցնելու ՀՀ իշխանությունների անօրեն գործողությունները:

«Не финансируйте правительство, лишённое легитимности»: международный адвокат призывает ЕС немедленно прекратить поддержку действующих властей Армении
«Незаконный арест христианского политзаключённого Самвела Карапетяна и атака, направленная против Армянской Апостольской Церкви со стороны правительства Пашиняна, грубо попирают верховенство закона», — заявил международный адвокат Роберт Амстердам.
«ЕС должен немедленно прекратить финансовую поддержку правительства Армении и инициировать консультации по срочной и важной теме — остановке противоправных действий властей Армении.