Թրամփը նամակով շնորհակալություն է հայտնել Փաշինյանին. Մանրամասներ
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը նամակ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին:
«Հարգելի պարոն վարչապետ,
Շնորհակալություն եմ հայտնում Ձեր և նախագահ Ալիևի համատեղ նամակի համար, որով առաջադրում եք իմ թեկնածությունը Նոբելյան խաղաղության մրցանակի համար: Ես խորապես գնահատում եմ դա, ինչը մեզ ոգեշնչում է շարունակել մեր կարևոր առաքելությունը:
Որպես Միացյալ Նահանգների նախագահ՝ ես շարունակում եմ հանձնառու լինել ամբողջ աշխարհում հակամարտություններին վերջ տալուն և բոլոր մարդկանց համար խաղաղության ու բարգավաճման ապահովմանը: Ձեր շարունակական գործընկերության շնորհիվ մենք կհասնենք անհնարինին:

U.S. President Donald Trump sent a letter to the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan.
''Dear Mr. Prime Minister,
Thank you for your and President Aliyev's joint letter advancing my nomination for the Nobel Peace Prize. I am deeply appreciative of your kind recognition, which inspires us to sustain our important mission.
As President of the United States, I remain committed to ending conflicts accross the globe and to securing peace and prosperity for all people. With your ongoing partnership, we will achieve theimpossible.