Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակման միակ պատասխանատուն Հայաստանում գործող ռեժիմն է. Նարեկ Սամսոնյան
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանն իր աջակցությունն է հայտնել հանրային գործիչ Միհրան Հակոբյանին «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից.
«Միհրան Հակոբյանի վրա բորենիաբար հարձակման միակ պատասխանատուն Հայաստանում գործող ռեժիմն է՝ իր պարագլխի գլխավորությամբ։
Հայաստանում հաստատված իրավական ամենաթողության հաջորդ փուլը տրամաբանորեն պետք է լիներ փողոցներում ընդդիմախոսների նկատմամբ ֆիզիկական հաշվեհարդարների շարքը։ Ընդհանրապես, հաստատված ռեժիմը սրընթաց գահավիժում է դեպի ամբողջական բռնապետություն, որի համար ռեժիմի պարագլուխը շատ թանկ է վճարելու։
Այսօրվա արևմտյան համերաշխությունը ռեժիմի բորենիություններին «երկսայրանի սրի» տրամաբանությամբ մի գիշերվա ընթացքում թեքվելու է հենց ռեժիմի ու դրա պարագլխի դեմ։ Մուամմար Քադդաֆին էլ տասնամյակներ շարունակ ուներ Մեծ Բրիտանիայի, Ֆրանսիայի և անգամ ԱՄՆ կառավարությունների թողտվությունը Լիբիայում ամեն տեսակի այլանդակություններ անելու, բայց մի օր անգամ այդ քարտ բլանշն ավարտվեց։ Ի դեպ, այսօր Ֆրանսիայի նախկին նախագահ Նիկոլա Սարկոզին ֆրանսիական դատարանի կողմից դատապարտվել է հենց Մուամմար Քադդաֆիի հետ ունեցած կոռուպցիոն կապերի մեղադրանքով։
Առավել քան վստահ եմ, որ Հայաստանի պարագայում ևս արևմտյան քաղաքական կուրության պաշարը մի օր սպառվելու է, և այս օրերին մեր երկրում տեղի ունեցողի բոլոր մեղավորները կանչվելու են պատասխանատվության։
Իմ զորակցությունն եմ հայտնում Միհրան Հակոբյանին։ Վստահ եմ, որ հարձակումը բորենիաբար՝ թիկունքից, հանկարծակի և մի քանի հոգով չլիներ, այսօր ավելի մեծ վնասվածքներով կլինեին տվյալ հանցագործությունն իրականացնողները։

Narek Samsonyan: The regime in Armenia is the sole responsible for the attack on Mihran Hakobyan
Narek Samsonyan – head of the “Civic Consciousness” NGO, founder of AntiFake.am, co-author and host of the “Imnemnimi” podcast, and currently a political prisoner – has expressed support for public figure Mihran Hakobyan from the Armavir Penitentiary Institution.
“The sole party responsible for the cowardly attack on Mihran Hakobyan is the regime in Armenia and its leader.
The next stage of the legal permissiveness established in Armenia is logically going to be a series of physical reprisals against opponents in the streets. Overall, the regime is rapidly descending into total dictatorship, for which its leader will pay a very high price.
Today’s Western solidarity with the regime’s hyenas, in the logic of a ‘double-edged sword’, will turn against the regime and its leader overnight. Muammar Gaddafi enjoyed the approval of the governments of Great Britain, France and even the United States for decades while committing atrocities in Libya, but one day that carte blanche ended. By the way, today former French President Nicolas Sarkozy was convicted by a French court on charges of corrupt ties with Gaddafi.
I am more than certain that in Armenia as well, the supply of Western political blindness will one day run out, and all those responsible for what is happening in our country today will be held accountable.
I express my support to Mihran Hakobyan. I am sure that if the attack had not been hyena-like, from behind, sudden and carried out by several people, the perpetrators of this crime would have suffered greater injuries.