Արցախին նվիրված լսումներ կանցկացվեն. Մետաքսե Հակոբյան
Վաղը՝ Արցախի Հանրապետության Սահմանադրության հռչակման օրը, ՀՀ-ում Արցախի ներկայացուցչությունում լսումներ են նախաձեռնվել, այս մասին Aysor.am-ին հայտնեց արցախցի պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը:
Նրա փոխանցմամբ՝ ԱՀ խորհրդարանը լսումներին մասնակցելու հրավերներ է ուղարկել հայաստանյան քաղաքական ուժերին՝ ինչպես խորհրդարանական, այնպես էլ արտախորհրդարանական, իսկ օրակարգում 2 հարց է:
«Մեր քննարկման օրակարգում արցախցիների վերադարձի իրավունքի հարցն է, ինչպես նաև մեր առջև ծառացած սոցիալ-տնտեսական և հոգեբանական խնդիրները»,- մանրամասնեց նա:

Пройдут слушания, посвященные Арцаху — Метаксе Акопян
Завтра, в день провозглашения Конституции Республики Арцах, в Представительстве Арцаха в Армении инициированы слушания. Об этом Aysor.am сообщила депутат от Арцаха Метаксе Акопян.
По её словам, парламент Арцаха направил приглашения на участие в слушаниях политическим силам в Армении — как парламентским, так и внепарламентским. В повестку включены два вопроса:
«На обсуждение вынесены вопрос о праве арцахцев на возвращение, а также социально-экономические и психологические проблемы, с которыми мы сегодня сталкиваемся», — уточнила она.