Խաղաղություն կլինի, երբ ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զորքերը դուրս գան, երբ արցախցիները վերադառնան. Դանիելյան (Տեսանյութ)
10/12/2025 17:36
«Խաղաղություն կլինի, երբ ՀՀ սուվերեն տարածքից ադրբեջանական զորքերը դուրս գան, երբ արցախցիները վերադառնան իրենց հայրենիք»,- այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց  Արցախի նախագահի պարտականությունները կատարող Աշոտ Դանիելյանը։
Ըստ նրա՝ ամեն օր խաղաղություն ասելով՝ խաղաղություն չի գա։ «Խաղաղություն կտեսնեմ այն ժամանակ, երբ Բաքվից կվերադառնան բոլոր գերիները, երբ Ադրբեջանից տանկերով ՀՀ գալու մասին հայտարարություններ չլինեն»,-ասաց նա։

Мир наступит, когда азербайджанские войска покинут территорию Армении и когда арцахцы смогут вернуться — Даниелян (видео)
10/12/2025 18:36
«Мир наступит, когда азербайджанские войска покинут суверенную территорию Республики Армения, когда народ Арцаха вернется на родину», — заявил исполняющий обязанности президента Арцаха Ашот Даниелян в беседе с журналистами.
По его словам, одного лишь повторения слова «мир» недостаточно: «Я увижу мир тогда, когда из Баку вернутся все пленные, когда не будет заявлений из Азербайджана о прибытии в Республику Армения на танках», — сказал он.