Արցախցիների վերադարձին վերաբերվող լսումներից մեկ օր անց` այսօր, ՔԿ-ն Արցախի ներկայացուցչությունում խուզարկություններ է իրականացնում. Տիգրան Աբրահամյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրել է. «Արցախի ներկայացուցչությունում արցախցիների վերադարձին վերաբերվող խորհրդարանական լսումներից մեկ օր անց` այսօր, Քննչական կոմիտեն ներկայացուցչությունում խուզարկություններ է իրականացնում:
Մինչ Ադրբեջանը ճնշում է գործադրում ՀՀ իշխանության վրա, առաջ քաշում արհեստական «արևմտյան Ադրբեջան» հասկացությունն ու ադրբեջանցիների վերադարձով սպառնում, ՀՀ իշխանությունն Ադրբեջանին հաճո հերթական քայլն է անում»:

На следующий день после слушаний по возвращению жителей Арцаха Следственный комитет проводит обыски в представительстве Арцаха — Абрамян
Тигран Абрамян, депутат фракции "Честь имею" парламента Армении, написал:
«На следующий день после парламентских слушаний, посвящённых возвращению жителей Арцаха, Следственный комитет проводит обыски в представительстве Арцаха.
В то время как Азербайджан оказывает давление на власти Армении, продвигает искусственное понятие «Западный Азербайджан» и угрожает возвращением азербайджанцев, армянские власти делают очередной шаг, чтобы угодить Баку».