«Գորիսը կդառնա հայկական ռազմական մտքի կենտրոնը». Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
«Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանը հայտնել է Սյունիքի մարզ կատարելիք առաջիկա այցի մասին ու խոսել մարզի  Սիսիան, Քաջարան, Կապան, Մեղրի և Գորիս համայնքներին առաջարկվող զարգացման ծրագրերի մասին։
Օրինակ, Գորիսը, ըստ Կարապետյանի, պետք է դարձնել Հայաստանի ռազմական կրթության կենտրոնը։
«Ռազմական ակադեմիաների, նոր տեխնոլոգիաների, դրոնների կառավարման, այլ ուղղությունների, ռազմական բոլոր ուսումնական հաստատությունների կենտրոնը, Պաշտպանության նախարարության գիտական, կրթական կենտրոնը պետք է դառնա Գորիս քաղաքը»,- ասել է նա։
Նարեկ Կարապետյանը խոսել է նաև TRIPP-ի մասին.
«Պետք է հասնենք նրան, որ լինեն հստակ երաշխավորներ, որոնք կապահովեն Սյունիքի և ամբողջ Հայաստանի անվտանգությունը»,- նշել է նա։

Горис станет центром армянской военной мысли — Нарек Карапетян (видео)
«Координатор народного движения «По-нашему» Нарек Карапетян сообщил о предстоящем визите в Сюник и рассказал о программах развития, предлагаемых для общин Сисиан, Каджаран, Капан, Мегри и Горис.
По словам Карапетяна, Горис должен стать центром армянского военного образования.
«Город Горис должен стать центром всех военных учебных заведений — военных академий, новых технологий, управления дронами и других направлений, а также научным и образовательным центром Министерства обороны», — сказал он.
Нарек Карапетян также упомянул проект TRIPP:
«Необходимо достичь того, чтобы существовали четкие гарантии, которые обеспечат безопасность Сюника и всей Армении», — отметил он».