Ռուսական բիզնեսն սկսել է զգուշանալ Հայաստանի հետ համագործակցելուց
Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև փոխադարձ առևտրաշրջանառության նկատելի անկում է գրանցվել 2025 թվականին, չնայած երկրների միջև կապերը պահպանվում են, լրագրողների հետ զրույցում այսօր ասել է Ռուսաստանի Դաշնության փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկը։
«Այս տարի առևտրաշրջանառության անկում է գրանցվել։ Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև փոխադարձ առևտրաշրջանառությունն անցյալ տարի 12.4 միլիարդ դոլար է կազմել, իսկ այս տարի այն, ըստ ամենայնի, 6 միլիարդ կլինի։ Սա շատ նկատելի անկում է։ Նախևառաջ, ինչպես մենք  ենք արձանագրել, ռուսական բիզնեսն  զգուշանում է Հայաստանի հետ համագործակցելուց։ Թեպետ կապ ու շփումներ կան, պահպանվում են»,- ասել է Օվերչուկը։

Оверчук: Российский бизнес начал с осторожностью относиться к работе с Арменией
Наблюдается заметное падение взаимного товарооборота РФ и Армении в 2025 году, хотя в целом контакты между странами хорошие, они сохраняются, сообщил журналистам вице-премьер РФ Алексей Оверчук.
"В этом году отмечается падение товарооборота. Если говорить о взаимном товарообороте России и Армении, в прошлом году товарооборот между нашими странами составлял 12,4 миллиарда долларов, в этом году, очевидно, он будет на уровне 6 миллиардов. Это очень заметное падение. Прежде всего, как мы отмечаем, российский бизнес начал с осторожностью относиться к работе с Арменией. Хотя в целом у нас хорошие контакты, они сохраняются", - сказал Оверчук.