Այլևս գաղտնիք չէ, որ ԵՄ-ն աչքերը փակել է, և սրանք ինչ անեն, համակերպվելու է. Սերժ Սարգսյան (Տեսանյութ)
11/12/2025 16:08
Մեզ համար գաղտնիք չէ, որ ԵՄ-ն աչքերը փակել է, և սրանք ինչ անեն, համակերպվելու է, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը։
Հիշեցնենք, որ Եվրամիության ընդլայնման քաղաքականության հարցերով բարձր հանձնակատար Մարթա Կոսը հայտարարել էր՝ Եվրամիությունը պատրաստվում է աջակցել Հայաստանին երկրում 2026 թվականի ամռանը կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հնարավոր հիբրիդային սպառնալիքներին դիմակայելու, ինչպես նաև կիբեռանվտանգությունն ամրապնդելու հարցում։
ԵՄ բարձր հանձնակատարը հայտարարել է, որ Եվրամիությունը պատրաստ է 12 միլիոն եվրո հատկացնել՝ օգնելու Հայաստանին արդյունավետ պայքար մղել նմանատիպ հիբրիդային հարձակումների դեմ, որոնք կարող են լինել ընտրություններին ընդառաջ։

Уже не секрет, что ЕС закрывает глаза и готов смириться с любыми их действиями: Серж Саргсян (видео)
11/12/2025 16:32
«Для нас уже не секрет, что Европейский союз закрывает глаза и, что бы они ни делали (ред. - власти), готов с этим смириться», — заявил третий президент Армении Серж Саргсян в беседе с журналистами.
Напомним, ранее комиссар ЕС по вопросам политики расширения Марта Кос сообщила, что Евросоюз намерен поддержать Армению в противостоянии возможным гибридным угрозам накануне парламентских выборов, которые пройдут летом 2026 года, а также в укреплении кибербезопасности.
По словам высокопоставленной представительницы ЕС, Брюссель готов выделить 12 млн евро для содействия Армении в эффективной борьбе с потенциальными гибридными атаками, которые могут возникнуть в преддверии выборов.