Ոստիկանությունն ու քննչականը 15 րոպե ժամանակ չեն գտնում` ընդդիմադիր գործիչների, հոգևորականների դեմ ապօրինի գործողություններից մի պահ դադար վերցնելու և զբաղվելու իրենց իրական գործառույթներով. Աբրահամյան
12/12/2025 10:10
«2.5 ամիս առաջ գրել էի, թե ինչպես են մեքենաները տարբեր պատճառներով հայտնվում ՆԳՆ տուգանային հրապարակներում և թալանվում:
Կոնկրետ դեպքով էի գրել (լինկը քոմենթներում կդնեմ) ու այդ ժամանակ նշածս մեքենան արդեն 10 ամիս ՆԳՆ Աբովյանի ոստիկանության տուգանային հրապարակում էր ու այդ ընթացքում պետհամարանիշից սկսած թալանվել էր:
Գրառումիցս հետո 2.5 ամիս է անցել, սակայն քննչականն ու ոստիկանությունը տեղից շարժվելու փոխարեն շարունակում են հանցավոր անգործություն դրսևորել, իսկ նշածս մեքենան, որի տուգանային հրապարակում գտնվելու արդեն մեկ տարին է լրանում, կրկին ու վերջնական թալանվել է:
Ոստիկանությունն ու քննչականը 15 րոպե ժամանակ չեն գտնում` ընդդիմադիր գործիչների, հոգևորականների, մեդիայի ներկայացուցիչների դեմ ապօրինի գործողություններից մի պահ դադար վերցնելու և զբաղվելու իրենց իրական գործառույթներով:
Սա է պետական համակարգի պատկերն ու սրանց փուչիկ խոստումների արդյունքը» :

Полиция и следственный комитет не находят даже 15 минут, чтобы на мгновение прекратить незаконные действия против оппозиционных деятелей и духовенства и заняться своими непосредственными обязанностями — Абрамян
Депутат фракции НС «Честь имею» Тигран Абраамян написал:
«2,5 месяца назад я писал о том, как автомобили по разным причинам оказываются на штрафстоянках МВД и подвергаются ограблению.
Я приводил конкретный случай (ссылку размещу в комментариях): тогда речь шла о машине, которая уже 10 месяцев находилась на штрафстоянке полиции Абовяна и за это время была разграблена — начиная с госномера.
Прошло 2,5 месяца после моего поста, однако вместо того чтобы сдвинуться с места, следственный комитет и полиция продолжают демонстрировать преступное бездействие, а упомянутый автомобиль, пребывание которого на штрафстоянке уже достигает года, снова и окончательно разграблен.
Полиция и следственный комитет не могут найти даже 15 минут, чтобы хотя бы на мгновение прекратить незаконные действия против оппозиционных деятелей, представителей духовенства и медиа и заняться своими реальными функциями.