Ճի՞շտ է ազգային բարերարի 60-ամյակը կալանավայրում նշելը. փաստաբան (Տեսանյութ)
«Մեր պրակտիկայում երբեք չենք հանդիպել նման դեպքի, երբ քննիչը փորձի խուզարկություն իրականացնել փորձագետի տան»,- այս մասին հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Սամվել Կարապետյանի պաշտպան Լիաննա Գասպարյանը։
Փաստաբանի խոսքով՝ պաշտպանական կողմը չի հասկանում՝ ինչով են զբաղված գործին ներգրավված 53 քննիչները, եթե ոչ՝ ամեն օր նոր իրավախախտում կատարելու փորձերով։
«Նախաքննական մարմինը շարունակ փորձում է իրականացնել նոր քայլեր, որոնք որևէ կապ չունեն գործը դատարան ուղարկելու կամ այն ավարտին հասցնելու հետ։ Ճի՞շտ է ազգային բարերարի 60-ամյակը կալանավայրում նշելը»,- հարց բարձրացրեց Կարապետյանի պաշտպանը։

Правильно ли отмечать 60-летие национального благотворителя в тюрьме? — адвокат (видео)
«В нашей практике мы никогда не сталкивались с подобным случаем, когда следователь пытается провести обыск в доме эксперта», — заявила на состоявшейся пресс-конференции адвокат Самвела Карапетяна Лианна Гаспарян.
По словам адвоката, защита не понимает, чем заняты 53 следователя, привлечённые к делу, если не попытками ежедневно допускать новые нарушения закона.
«Следственный орган продолжает предпринимать шаги, которые не имеют никакого отношения к направлению дела в суд или его завершению. Правильно ли отмечать 60-летие национального благотворителя в СИЗО?» — подняла вопрос защитник Карапетяна.