Այս գիշեր անկարգություններ են տեղի ունեցել Երևանում. Լեհաստանի 17 քաղաքացի է ձերբակալվել
Ժամը 00։27-ին ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել, որ «Վերնիսաժի» մոտ Լեհաստանի Հանրապետության քաղաքացիները կոտրում են ամեն ինչ։
«ՀՈԳՎ Կենտրոնական բաժնից մեկնած հերթապահ խմբի և ոստիկանության գվարդիայի ծառայողները Խանջյան փողոցից, հասարակության հանդեպ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելու և խուլիգանություն կատարելու անմիջականորեն ծագած հիմնավոր կասկածով, ձերբակալել և ոստիկանություն են տեղափոխել Լեհաստանի Հանրապետության 17 քաղաքացու։
Կազմված փաստաթղթերը փոխանցվել են քննչական բաժին»,- Aysor.am-ին հայտնեցին ՆԳՆ ոստիկանությունից։
Նշենք, որ երեկ Կոնֆերենցիաների լիգայի խաղարկությունում «Նոան» սեփական հարկի տակ 2։1 հաշվով հաղթանակի է հասել լեհական «Լեգիայի» նկատմամբ։ Ըստ ամենայնի, ձերբակալվածները եղել են ակումբի երկրպագուները։

Этой ночью в Ереване произошли беспорядки: задержаны 17 граждан Польши
В 00:27 в полицию МВД РА поступило сообщение о том, что возле «Вернисажа» граждане Польши ломают всё подряд.
«Сотрудники дежурной группы Центрального отдела Главного управления общинной полиции и Полицейской гвардии, действуя по основанному на непосредственном подозрении в проявлении явного неуважения к обществу и совершении хулиганских действий, задержали и доставили в полицию 17 граждан Республики Польша с улицы Ханджян», — сообщили Aysor.am в МВД Армении.
Составленные документы были переданы в следственный отдел.
Напомним, что вчера в матче пятого тура общего этапа Лиги конференций УЕФА «Ноа» на своём поле одержал победу над польской «Легией» со счётом 2:1. По всей видимости, задержанные были болельщиками польской команды.