Քննչական կոմիտեից ասում են՝ Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ բռնության դեպքը բացահայտվել է
Քննչական կոմիտեն հաղորդագրություն է տարածել՝ նշելով, թե  ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ բռնություն գործադրած անձանց ինքնությունը պարզել են։ Հաղորդագրությունում նշված է.
«ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և վարութային, ինչպես նաև ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ծառայողների հետ համատեղ իրականացված օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումների արդյունքում բացահայտվել է 2025 թվականի դեկտեմբերի 8-ին Երևան քաղաքի Ծիծեռնակաբերդի խճուղու 1/2 հասցեի դիմաց խմբի կազմում խուլիգանություն կատարելու դեպքի հանգամանքները։
Մասնավորապես՝ նախաքննության ընթացքում պարզվել է, որ Մ․Հ․-ի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքը նախապես պլանավորվել է, դրա կատարման համար ձեռք են բերվել միջոցներ, այդ թվում՝ տրանսպորտային միջոց և կեղծ համարանիշ, որից հետո ենթադրյալ հանցանք կատարած անձինք դարանակալել, հետապնդել են Մ․Հ․-ին և իրականացրել դիտավորությունը։
Ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա Հ.Հ.-ի, Ս.Խ.-ի, Հ.Հ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից առողջությանը թեթև վնաս պատճառելը), 297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանություն կատարելը) և 458-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (մի խումբ անձանց կողմից կեղծ հաշվառման համարանիշներ օգտագործելը), Գ.Պ.-ի նկատմամբ՝ 46-171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից առողջությանը թեթև վնաս պատճառելուն օժանդակելը), 46-297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանություն կատարելուն օժանդակելը) և 458-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (մի խումբ անձանց կողմից կեղծ հաշվառման համարանիշներ օգտագործելը), Ա.Բ.-ի նկատմամբ՝ 46-171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 5-րդ կետով (մի խումբ անձանց կողմից առողջությանը թեթև վնաս պատճառելուն օժանդակելը), և 46-297-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին կետով (մի խումբ անձանց կողմից խուլիգանություն կատարելուն օժանդակելը)։

Следственный комитет сообщает, что раскрыто дело о насилии в отношении Миграна Акопяна
Следственный комитет распространил сообщение, в котором указано, что личности лиц, применивших насилие в отношении бывшего депутата парламента Миграна Акопяна, установлены. В сообщении говорится:
«В рамках уголовного производства, рассматриваемого в отделе по расследованию особо тяжких преступлений Следственного управления по городу Еревану Следственного комитета Республики Армения, в результате масштабных следственных и процессуальных действий, а также оперативно-розыскных мероприятий, проведённых совместно с сотрудниками Министерства внутренних дел, были раскрыты обстоятельства хулиганства, совершённого группой лиц 8 декабря 2025 года напротив адреса 1/2  шоссе Цицернакаберда в городе Ереване.
В частности, предварительным следствием установлено, что нападение на М.А. было заранее спланировано: для его осуществления были приобретены необходимые средства, в том числе транспортное средство и поддельный номерной знак. После этого предполагаемые участники преступления устроили засаду, преследовали М.А. и реализовали свой умысел.
На основании собранных фактических данных в отношении Х.Х., С.Х. и Х.Х. возбуждено публичное уголовное преследование по части 2 пункту 5 статьи 171 УК (причинение лёгкого вреда здоровью группой лиц), части 2 пункту 1 статьи 297 УК (хулиганство, совершённое группой лиц) и части 2 статьи 458 УК (использование поддельных идентификационных номерных знаков группой лиц); в отношении Г.П. — по статьям 46-171 части 2 пункту 5 (пособничество в причинении лёгкого вреда здоровью группой лиц), 46-297 части 2 пункту 1 (пособничество в хулиганстве, совершённом группой лиц) и 458 часть 2 УК; в отношении А.Б. — по статьям 46-171 части 2 пунктам 5 и 46-297 части 2 пункту 1.