«Հետույք» բառն ասելու համար մարդկանց տանում, կալանավորում են, իսկ օրը ցերեկով հանրային գործչի նկատմամբ հարձակում իրականացնողներին՝ ազատ արձակում. Փաստաբան Մելիքյան (Տեսանյութ)
14/12/2025 00:07
Փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանն  անդրադարձել է Հանրային գործիչ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ հարձակում իրականացրած անձանց ազատ արձակելու հանգամանքին։
Նա շեշտել է՝ հարձակվողներին ազատ են արձակել դատարանի դահլիճից, երկուսի նկատմամբ կիրառվել է ընդամենը վարչական հսկողություն։
Փաստաբանը տարակուսել է.
«Հետույք» բառն ասելու համար մարդկանց տանում, կալանավորում են, բայց օրը ցերեկով, մի քանի հոգով, դեմքները փակած, նախապես կազմակերպված հարձակում իրականացնողների նկատմամբ բանտային կալանք չեն կիրառում։ Դա նորմա՞լ է, թե՞ չէ։
Ո՞նց է լինում, որ «մեր ձևով» ասելու համար մարդ է կալանավորվում, 3-4 տարի առաջ հայտնած կարծիքի համար Միքայել Սրբազանն է կալանավորվում, ընտրական գործընթացի ժամանակ աղմուկի համար կալանավորվում են Վեհափառի եղբայրը, եղբորորդին, բայց  օրը ցերեկով մասկաներով, պետհամարանիշ փոխելով մարդու վրա խուլիգանական հարձակում գործածներին չեն կալանավորում։ Էդ ո՞նց է լինում»։

«Людей арестовывают за произнесение слова «задница», а тех, кто средь бела дня нападают на общественного деятеля, отпускают на свободу» — Меликян (видео)
Адвокат Рубен Меликян прокомментировал освобождение лиц, совершивших нападение на общественного деятеля и бывшего депутата НС Армении Миграна Акопяна.
Он подчеркнул, что нападавших отпустили прямо из зала суда, при этом в отношении двоих была применена лишь административная мера контроля.
Адвокат выразил недоумение:
«Людей арестовывают за произнесение слова «задница», но нескольких человек в масках, совершивших заранее спланированное нападение средь бела дня на улице, не сажают в тюрьму. Это нормально или нет?»
Как так получается, что человека арестовывают за высказывание «по-нашему», архиепископа Микаела арестовывают за высказывание, сделанное им 3-4 года назад, в период выборов — арестовывали брата и племянника Верховного Патриарха, а вот тех, кто средь бела дня в масках, с подложными государственными регистрационными знаками напали на человека, не арестовывают? Как это возможно?».