Արման Թաթոյանը Գերագույն հոգևոր խորհրդի նիստին զեկույց է ներկայացրել Հայոց Եկեղեցու իրավունքների միջազգային պաշտպանության մասին
18/12/2025 21:38
ՀՀ Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանը այսօր մասնակցել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի նիստին։
«Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հրավերով այսօր մասնակցել եմ Գերագույն հոգևոր խորհրդի նիստին»,- հայտնել է նա։
«Նիստի ընթացքում զեկույց եմ ներկայացրել Հայոց Եկեղեցու իրավունքների միջազգային պաշտպանության մասին»,- նշել է Թաթոյանը։

Арман Татоян на заседании Высшего духовного совета представил доклад о международной защите прав Армянской Церкви
18/12/2025 21:59
Бывший Защитник прав человека Республики Армения Арман Татоян сегодня принял участие в заседании Высшего духовного совета.
«По приглашению Католикоса Всех Армян сегодня я принял участие в заседании Высшего духовного совета», — сообщил он.
«В ходе заседания я представил доклад, посвящённый международной защите прав Армянской Апостольской Церкви», — отметил Татоян.