Հայաստան-Վրաստան սահմանը հատել է 1300 տոննա ծավալով 22 վագոն ադրբեջանական ծագման A95 բենզին. Գևորգ Պապոյան
19/12/2025 13:59
Այս րոպեներին Հայաստան-Վրաստան սահմանն է հատում (Այրում կայարան) 1300 տոննա ծավալով 22 վագոն ադրբեջանական ծագման A95 բենզինը, որը Հայաստան է եկել Ադրբեջան-Վրաստան-Հայաստան երկաթգծով։ Այս մասին գրել է էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանը։
«Թերևս, սա ոչ միայն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաստատված խաղաղությունից հետո, այլև, առհասարակ, անկախությունից հետո Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև առաջին առևտրատնտեսական գործարքն է»,-նշել է նա։

Границу Армении и Грузии пересекли 22 вагона бензина А95 азербайджанского происхождения общим объёмом 1300 тонн — Геворг Папоян
Через армяно-грузинскую границу (станция Айрум) проходит поезд с 22 вагонами бензина A95 азербайджанского происхождения общим объёмом 1300 тонн, доставленный по железной дороге Азербайджан–Грузия–Армения. Об этом сообщил министр экономики Армении Геворг Папоян.
«Возможно, это не только первая торгово-экономическая сделка между Арменией и Азербайджаном после установления мира, но и первая подобная сделка между нашими странами с момента обретения независимости», — подчеркнул он.