Ալեն Սիմոնյանն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ պարգևատրել է ԱԺ պատգամավորներին և աշխատակիցներին
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ պարգևատրումներ է արել, այս մասին Aysor.am-ը տեղեկացավ Ազգային ժողովի կայքից:
Սիմոնյանի ստորագրած կարգադրությամբ՝ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ Ազգային ժողովի պատգամավորները, աշխատակազմի պետական ծառայողներն ու աշխատողները խրախուսվել են միանվագ դրամական պարգևատրմամբ:
«Ղեկավարվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 5-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 12-րդ և 22-րդ կետերով՝ կարգադրում եմ.
Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ Ազգային ժողովի պատգամավորներին, Ազգային ժողովի աշխատակազմի պետական ծառայողներին և աշխատողներին խրախուսել միանվագ դրամական պարգևատրմամբ՝ համաձայն հավելվածների: Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դ. Առաքելյանին ՝ Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ապահովել համապատասխան վճարումների կատարումը»,- նշված է կարգադրությունում:
Սիմոնյանի մեկ այլ որոշմամբ՝ պագամավորներն ու աշխատակիցները դարձյալ պարգևատրվել են:
Խորհրդարանի խոսնակի ստորագրած կարգադրության համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորները, աշխատակազմի պետական ծառայողները և աշխատողները խրախուսվել են միանվագ դրամական պարգևատրմամբ՝ համաձայն հավելվածների:
Սիմոնյանի ստորագրած կարգադրությունում, սակայն, չի նշվում, թե ինչի առթիվ են եղել պարգևատրումները:
ԱԺ նախագահի խոսնակ Մովսես Հարությունյանից հետաքրքրվեցինք, թե որքա՞ն պարգևավճար է փոխանցվել պատգամավորներին և խորհրդարանի աշխատակիցներին՝ Սիմոնյանի խոսնակն առաջարկեց գրավոր հարցում ուղարկել ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին:

Спикер парламента Армении наградил депутатов и сотрудников Национального собрания к Новому году и Рождеству
Председатель Национального собрания Армении Ален Симонян в преддверии Нового года и Рождества наградил депутатов и сотрудников парламента, сообщает Aysor.am со ссылкой на официальный сайт парламента.
Согласно подписанному Симоняном распоряжению, депутаты, государственные служащие и сотрудники аппарата Национального собрания получили единовременные денежные премии. В документе отмечено:
«Руководствуясь статьёй 5, частью 2, пунктами 12 и 22 Конституционного закона "Регламент Национального собрания", распоряжаюсь по случаю Нового года и Рождества поощрить депутатов, государственных служащих и сотрудников аппарата единовременными денежными премиями в соответствии с приложениями. Руководителю аппарата — генеральному секретарю Д. Аракеляну — обеспечить выполнение выплат в порядке, установленном законодательством Республики Армения».
Кроме того, по ещё одному распоряжению Симоняна депутаты и сотрудники парламента были повторно награждены.
В то же время в распоряжении не уточняется конкретный повод для премий. На вопрос о сумме выплат пресс-секретарь спикера Мовсес Арутюнян предложил направить письменный запрос руководителю аппарата Национального собрания для уточнения.