Գյումրիում ծեծկռտուքի հետևանքով տղամարդ է մահացել․ կասկածյալը ձերբակալվել է
Դեկտեմբերի 22-ին Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչությունում տեղեկություններ են ստացվել, որ Գյումրիի Լալայան փողոցում տղամարդու դի կա։ Պարզվել է, որ մահացածը Գյումրու բնակիչ 1974 թվականի ծնված Հովհաննես Գ․-ն է։ Այս մասին տեղեկանում ենք ՆԳՆ ոստիկանությունից։
Ձեռնարկված միջոցառումներով պարզվել է, որ, ըստ նախնական տեղեկությունների, ժամեր առաջ, Գյումրու Լալայան փողոցի տներից մեկում Հովհաննես Գ․-ն մեկ այլ անձի հետ օգտագործել են ոգելից խմիչք, կենցաղային հարցերի շուրջ ծագել է վիճաբանություն, ապա ծեծկռտուք, ինչի ընթացքում ստացած մարմնական վնասվածքներից Հովհաննես Գ․-ն մահացել է։
Քրեական ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության և Համայնքային ոստիկանության Կումայրիի բաժնի ծառայողների օպերատիվ գործողությունների շնորհիվ հանցագործություն կատարած անձը՝ Գյումրու 50-ամյա բնակիչը, Վանաձորում հայտնաբերվել և ձերբակալվել է։

В Гюмри мужчина погиб в результате драки — подозреваемый задержан
22 декабря в региональное управление уголовной полиции Ширакской области поступила информация о том, что на улице Лалаян в Гюмри обнаружен труп мужчины. Как сообщают в полиции МВД, погибшим оказался 49-летний житель Гюмри, Ованнес Г.
В ходе проведённых мероприятий установлено, что, по предварительным данным, несколько часов назад Ованнес Г. вместе с другим лицом употреблял алкоголь в одном из домов на улице Лалаян. Между ними возник спор по бытовым вопросам, который перерос в драку. В результате полученных травм Ованнес Г. скончался.
Благодаря оперативным действиям сотрудников регионального управления уголовной полиции Ширакской области и отделения общинной полиции Кумайри, преступник — 50-летний житель Гюмри — был обнаружен в Ванадзоре и задержан. По факту возбуждено уголовное дело.