Լաչինի միջանցքից առևանգված Վագիֆ Խաչատրյանը Բաքվի բանտից հոսպիտալացվել է. վիճակը ծանր է
Լաչինի միջանցքից առևանգված և Ադրբեջանում 15 տարվա ազատազրկման դատապարտված Վագիֆ Խաչատրյանը հոսպիտալացվել է։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Ըստ լրատվամիջոցների՝ Ադրբեջանի գերության մեջ գտնվող 70-ամյա Վագիֆ Խաչատրյանը դեկտեմբերի 22-ին սկսել է վատ զգալ, դժվարացել է շնչառությունը, սրտի ցավեր է ունեցել։
Նշում է, որ Խաչատրյանին տեղափոխել են Արդարադատության նախարարության բժշկական հաստատությու, որտեղ իրականացվել է ինտենսիվ թերապիա, սակայն նրա վիճակի էական բարելավում չի նկատվել, և նա տեղափոխվել է համապատասխան պետական ​​բժշկական հաստատություն։
«Հիվանդը դուրս է եկել կյանքին սպառնացող հիվանդության կրիտիկական փուլից, սակայն նրա վիճակը շարունակում է մնալ ծանր: Բուժումը շարունակվում է վերակենդանացման բաժանմունքում ինտենսիվ հսկողության ներքո»,- ասել է վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Էմիլ Գասիմովը։

Вагиф Хачатрян, похищенный из Лачинского коридора, госпитализирован из бакинской тюрьмы — состояние тяжелое
23/12/2025 17:54
Вагиф Хачатрян, похищенный из Лачинского коридора и приговоренный в Азербайджане к 15 годам лишения свободы, был госпитализирован, сообщают азербайджанские СМИ.
По информации СМИ, 70-летний Хачатрян, находящийся в азербайджанском плену, 22 декабря почувствовал себя плохо: у него возникли трудности с дыханием и боли в сердце.
Отмечается, что его перевели в медицинское учреждение Министерства юстиции. Там проводилась интенсивная терапия, однако существенного улучшения состояния не наблюдалось, и Хачатряна направили в соответствующее государственное медицинское учреждение.
«В настоящее время пациент вышел из критической фазы угрозы жизни, однако его состояние по-прежнему оценивается как тяжёлое. Лечение продолжается под интенсивным наблюдением в отделении реанимации», — заявил заведующий отделением реанимации Эмиль Гасымов.