Պատրաստ ենք ճնշումների և զրկանքների՝ հանուն մեր հավատամքի. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
«Մեր ձևով» ժողովրդական շարժումը չունի՞ մտավախություն, որ իշխանությունը կմեծացնի ճնշումներն իրենց նկատմամբ՝ շարունակելով շինծու քրեական գործեր հարուցել քաղաքական պայքարի ընթացքում, հետաքրքրվեցին լրագրողները շարժման համակարգող Նարեկ Կարապետյանից։
«Եթե մարդը գնում է այդ ճանապարհով, պետք է պատրաստ լինի զրկանքների՝ հանուն իր հավատամքի»,- ի պատասխան՝ նշեց Կարապետյանը։
Նա հավելեց՝ «Մեր ձևով» շարժումն ազգային նախագիծ է, որի նպատակն է հայրենիքում փոփոխություններ իրականացնելը։
«Բոլորը մոտիվացված են, և իմ թիմակիցների մեծ մասը պատրաստ են գնալ ճնշումների ճանապարհով»,- նշեց  «Մեր ձևով» շարժման համակարգողը։
Նարեկ Կարապետյանն ընդգծեց նաև՝ հասարակությանը պետք է տալ ընտրության իրավունք, և իշխանությունները, եթե այդքան վստահ են իրենց ուժերի վրա, չպետք է մարդկանց զրկեն այդ իրավունքից։

Мы готовы к давлению и лишениям — во имя нашей веры: Нарек Карапетян (видео)
Опасается ли народное движение «По-нашему» усиления давления со стороны властей — продолжения возбуждения надуманных уголовных дел в ходе политической борьбы, поинтересовались журналисты у координатора движения Нарека Карапетяна.
«Если человек выбирает этот путь, он должен быть готов к лишениям — во имя своих убеждений», — ответил Карапетян.
Он добавил, что движение «По-нашему» является национальным проектом, целью которого является осуществление изменений на родине.
«Все мотивированы, и большинство членов моей команды готовы пройти путь давления», — отметил координатор народного движения «По-нашему».
Нарек Карапетян также подчеркнул, что обществу необходимо предоставить право выбора, и власти, если они столь уверены в своих силах, не должны лишать людей этого права.