Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի տարածքում հիմնանորոգման և բարեկարգման աշխատանքները շարունակվում են
Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի տարածքում հիմնանորոգման և բարեկարգման աշխատանքները շարունակվում են:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն այսօր հերթական այցն է կատարել հուշահամալիր՝ աշխատանքների ընթացքին ծանոթանալու նպատակով: Նրան ուղեկցել է ԿԳՄՍՆ գլխավոր քարտուղար Հասմիկ Հակոբյանը:
Կապալառու կազմակերպության ներկայացուցիչները ներկայացրել են արված աշխատանքները: Տեղում քննարկվել են մանրամասներ առաջիկա անելիքների վերաբերյալ:

На территории Мемориального комплекса памяти жертв Геноцида армян продолжаются ремонтно-реставрационные работы
На территории Мемориального комплекса памяти жертв Геноцида армян продолжаются работы по капитальному ремонту и благоустройству.
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян сегодня совершила очередной визит в мемориальный комплекс, чтобы ознакомиться с ходом работ. Её сопровождала генеральный секретарь министерства Асмик Акопян.
Представители подрядной организации представили выполненные работы. На месте также обсуждались детали предстоящих задач.