Էլեկտրամատակարարումը կդադարեցվի․ հասցեների
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 23-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11։00-17։00 Մաշտոցի պողոտա 49, 51 շենքեր, Լեոյի փողոց 20-101 առանձնատներ, Կոնդ թաղամաս 53-99 առանձնատներ, Նար-Դոսի փողոց 48-75 առանձնատներ, Ռոստոմի փողոց 20-33 առանձնատներ, Եր․ Քոչարի փողոց 21/1, 23, 23/7, 25, 27, 28 շենքեր, Զավարյան փողոց 57/19 շենք և 20-55 առաձնատներ, Զավարյան փողոց 57/19 հասցե, Տոլստոյի փողոց 8-64 առանձնատներ,
11:00-17:00 Ռուբինյանց փողոց 2/1-6 շենքեր, Գոգոլի փողոց 3-5 շենքեր, Քանաքեռ 2 փողոց 67/3 և 6 փողոց 1-32 առանձնատներ, Քանաքեռ 6 փողոց 1-ին նրբանցք 2 առանձնատներ և 7 փողոց 1-34 առանձնատներ, թիվ 117 դպրոց, Թբիլիսյան փողոց 1-22/1, 15, 15/1 շենքեր և 9/10, 9/11, 13/6 առանձնատուն, Պերճ Զեյթունցյան փողոց 19-74 առանձնատներ,Ֆանարջյան փողոց 5/1-28 առանձնատներ, Հասրաթյան փողոց 80 շենք,
11:00-17:00 Ավան՝ Աճառյան փողոց 2/1, 44 շենքեր, «Վիվա Արմենիա», «Թիմ Տելեկոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, «ՀայԲիզնեսբանկ» ընկերություն, «Վեոլիա ջուր» ՓԲԸ, «Ինֆեկցիոն հիվանդությունների ազգային կենտրոն» և «Կախվածությունների բուժման ազգային կենտրոն» ՓԲԸ-ներ, «Հարվալ ինժեներինգ» ԲԲԸ, «Հողշինմոնիթորինգ» ՊՈԱԿ, «Սալմագ», «Զիգի Ռեսուրսիս», «Ֆորա», «Գոլդ պետրոլ», «ՀՍՌ Ֆարինա», «Ճանշիննախագիծ ինստիտուտ» և «Էլդորադո» ՍՊԸ-ներ, «Կոմանդոս» ընկերություն, ՀՀ ԱԱԾ վարչության շենք, Քարի և սիլիկատների գիտահետազոտական ինստիտուտ, «Ակվատուս» խանութ սրահներ, հարակից տարածքների առանձնատներ և ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Ծարավ Աղբյուրի փողոց 5-20/1 առանձնատներ,
10:00-16:00 Մարգարյան փողոց 2-րդ նրբանցք 6 շենք,
10:00-14:00 Նոր Նորքի 2-րդ զանգված՝ Մոլդովական փողոց 39/37 շենք, Մոլդովական փողոց 41/55, 41/24 առանձնատներ և հարակից տարածքների առանձնատներ, Բագրևանդ թաղամասի առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:00 Նոր Նորք 2-րդ զանգված՝ Մոլդովական փողոց 21/22, 23/24 շենքեր, Գայի պողոտա 19/20 շենք, «Այքան Քոմ» ՍՊԸ, «Հայկ -57» ՍՊԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Վարդաշեն 5, 7, 9 փողոցների առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Տիգրան Մեծի պող. 40 շենք 1-3 մուտքեր և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Արցախ թաղամասի առանձնատներ, Նոր Արեշի 15 փողոց 3, 5, 9, 7 շենքեր, Նոր Արեշի 17 փողոց առանձնատներ, Նոր Արեշ 4 փողոցի առանձնատներ; 15 փողոցի առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Ապարան քաղաք մասնակի,
11:00-12:00 Մասիս քաղաք՝ Նոր և 3րդ թաղամասեր մասնակի, Հերացի, Դպրոցականների, Շիրազի, Հանրապետության, Արարատյան, Ազատամարտիկների, Երիտասարդական, Շիրազի փողոցներ մասնակի, Կենտրոնական հրապարակին կից տարածք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Քաղաքապետարան, «Թիմ Տելեկոմ» ընկերության շենք, թիվ 2 դպրոց, Հիվանդանոց ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մարմարաշեն գյուղ մասնակի,
11։00-14։00 Արալեզ և Նոր Կյանք գյուղեր մասնակի,
11:00-15:30 Բերքանուշ գյուղ մասնակի,
11։00-16։00 Հովտաշատ գյուղ մասնակի,
11։00 -12։00
10:00-16:00 Ծաղկաձոր քաղաք՝ Մայիսյան, Պահլավունյաց, Մհեր Մկրտչյան, Սարալանջի, Չարենցի փողոցներ, Ոստիկանություն, Դպրոց, Մանկապարտեզ, «Ոսկու աշխարհ» հյուրանոց, «Սոֆիա Առաքելյան», «Դահուկ», «Ռոյալ» ՍՊԸ-ներ, «Միքայել Վարդանյան», «Բրյուսով», «Ադոմաս», «Կուսաստան-Հայաստան» հանգստյան տներ և հարակից այլ բաժանորդներ, Հրազդան քաղաք՝ Մաքրավան, Վերին Աղբյուրակ թաղամասեր, Ամառանոցներ և այլ բաժանորդներ,
11։00-15։00 Ջրվեժի ամառանոցներ և Թևոսյան փողոցի ռեստորանային համալիրներ մասնակի,
11։00-17։00 Նոր Գեղի գյուղ՝ Կոյուղի Թաղամաս և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Արզնի համայնք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Բյուրեղավան քաղաքի ոչ բնակիչ-բաժանորդներ մասնակի, «Բյուրեղաշող», «Գոլդեն Ֆլաուեի», «Արզնի Էքսպրես», «Վյակ», «Էյ Էլ Թի», «Արզնի Գրուպ», «Արզնի Էսթետիկա», «Լուսիմա» ՍՊԸ-ներ, «Ե/Գ Առողջարան» ՍՊԸ, Հանգստի գոտի, « Կ․ Պողոսյան» և «Ա․ Ահարոնյան» ԱՁ-ներ, սեփականատերեր՝ «Մ․ Հարությունյան», «Նարեկ Առաքելյան», «Վ․ Մանուկյան», «Վ․ Հակոբյան», «Նարեկ-95» ԼՏԸ, «Կոյուղի»,«Մանո» «Սանատորիա», «Խաչմերուկ», «Գետաշեն», «Սառնարան», «Գերեզմաններ» և «Գյուղապետարան» թաղամասեր,
10։30-15։00 Սոթք, Ազատ, Կութ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Յուքոմ», «Վիվա Արմենիա», «Թիմ Տելեկոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, զինմաս,
11:00-12:00 Մարտունի բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Վերին Գետաշեն բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
11։00-13։00 Ծովազարդ գյուղն ամբողջությամբ, «Յուքոմ», «Վիվա Արմենիա», «Թիմ Տելեկոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ, «Պալունի Հայրապետյան» գազալցակայան, «Ռազմիկ Սահակյան» ԱՁ, «Աքվատիկ» ՍՊԸ, Ծովազարդ գյուղի գյուղապետարան, Հայփոստի բաժանմունք, «Օնիկ Գասպարյան» ԱՁ, Ծովազարդի Ջրմուղ Պոմպակայան, «Թարզու Լևոն» ՍՊԸ և Ծովազարդի դպրոց,
11:00-11:30 Զոլաքար բնակավայրն ամբողջությամբ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
11:00-15:30 Սևան համայնք՝ Սեմյոնովկայի հեռուստակայան, «Տրանս Գազ» ՍՊԸ, «Անդրանիկ Սիրեկանյան» ԱՁ, «Վիվա-Արմենիա» ընկերության բջջային օպերատորի կայան և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։30-15։00 Վարդենիս քաղաք՝ Երիտասարդության և Հովհաննես Արզոյան փողոցներ մասնակի,
12:00-15:00 Մադինա, Լեռնակերտ բնակավայրերն ամբողջությամբ, Ներքին Գետաշեն բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
13։00-15։00 Նորատուս գյուղն ամբողջությամբ, Նորատուս գյուղ՝ «Քարհանք» տարածքի բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 1, 2, 3 դպրոցներ և հարակից բնակիչ- բաժանորդներ, թիվ 2 մանկապարտեզ, «Անդ-Մարիամ» ՍՊԸ, «Նորատուսի ՃՇՇ» ասֆալտ-գործարան, «Ատոմաշեն» ՍՊԸ, «Վերադարձ» հյուրանոցա-ռեստորանային համալիր և «Յուքոմ» ընկերության բջջային օպերատորի կայան,
11:00-14:00 Խաչարձան, Աղավնավանք գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-16:00 Ախուրյանի տարածաշրջան, Ախուրյան գյուղ՝ Հյուսիս-Արևելյան, Հարավ-արևելյան, Նոր Ախուրյան թաղամասեր:
11:00-15:00 Գյումրի քաղաք՝ Լ․ Մադոյան փողոց՝ Տիգրան Մեծ և Ռուսթավելի փողոցներով պարփակված տարածք, «Բելիսիմո» և նախկին «Անուշարան» գործարանի հարակից տարածք:

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 23 декабря текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11։00-17։00 жилые дома №49 и 51 на проспекте Маштоца; частные дома №20–101 на улице Лео; частные дома №53–99 в квартале Конд; частные дома №48–75 на улице Нар-Доса; частные дома №20–33 на улице Ростома; жилые дома №21/1, 23, 23/7, 25, 27, 28 на улице Ер. Кочар; жилой дом №57/19 и частные дома №20–55 на улице Заварян; частные дома №8–64 на улице Толстого,
административный округ канакер-Зейтун Еревана:
11:00-17:00 жилые дома №2/1-6 на улице Рубинянца, жилые дома №3-5 на улице Гоголя, частные дома №67/3 на улице Канакер 2 и №1–32 на улице Канакер 6, частные дома №2 в 1-м переулке улицы Канакер 6 и №1–34 на улице Канакер 7;
школа №117, жилые дома №1-22/1, 15, 15/1 и частные дома №9/10, 9/11, 13/6 на улице Тбилисян, частные дома №19–74 на улице Перча Зейтунцяна, частные дома №5/1-28 на улице Фанарджяна, жилой дом №80 на улице Асратяна,
10:00-16:00 Жилой дом №6 на 2-м переулке улицы Маргарян,
10:00-14:00 Нор Норк 2-й массив: жилой дом 39/37 на улице Молдовакан, частные дома 41/55, 41/24 на улице Молдовакан и частные дома на прилегающих территориях, частные дома квартала Багреванд и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-15:00 Нор Норк 2-й массив: жилые дома 21/22, 23/24 на улице Молдовакан, Жилой дом №19/20 на проспекте Гай, ООО «Айкан Ком», ООО «Айк-57» ами и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-17:00 Аван: жилые дома №2/1 и 44 на улице Ачарян; базы мобильных операторов компаний «Вива Армения» и «Тим Телеком»; компании «АрмБизнесБанк», «Веолиа Джур»; ООО «Национальный центр инфекционных болезней» и «Национальный центр лечения зависимостей»; ЗАО «Harval Engineering», ГП «Огшинмониторинг»; ООО «Салмаг», «Зиги Ресурсис», «Фора», «Голд Петрол», «ГСР Фарина», «Институт проектирования Джаншин» и ООО «Эльдорадо»; компания «Командос»; здание управления Службы национальной безопасности РА; Научно-исследовательский институт камня и силикатов; торговый центр «Акватус»; частные дома на прилегающих территориях и абоненты (не являющиеся жильцами), частные дома 5-20/1 на улице Царав Агбюр,
10:00-16:00 частные дома на улицах 5, 7, 9 села Вардашен и абоненты (не являющиеся жильцами), подъезды 1–3 жилого дома №40 на проспекте Тиграна Меца и абоненты (не являющиеся жильцами), частные дома в квартале Арцах, Жилые дома №3, 5, 7, 9 на улице 15 Нор Ареша; частные дома на улице 17 Нор Ареша; частные дома на улицах 4 и 15 Нор Ареша, и абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 частично город Апаран,
11:00-12:00 частично кварталы Нор и 3-й, частично улицы Гераци, Дпроцаканнери (Школьные), Анрапетутян, Араратян, Азатамартикнери, Еритасардакан, Ширази, территория возле Центральной площади и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), Мэрия, здание компании «Тим Телеком», школа №2, Больница в городе Масис, частично село Мармарашен,
11։00-14։00 частично села Аралез и Нор Кянк,
11:00-15:30 частично село Беркануш,
11։00-16։00 частично село Овташат,
в Котайской области:
10:00-16:00 улицы Маисян, Пахлавуняц, Мгера Мкртчяна, Сараланджа, Чаренца, полиция, школа, детский сад, гостиница ‘Воску ашхар”, ООО “София Аракелян”, ‘Даук”, “Роял”, дома отдыха “Микаэль Варданян”, “Брюсов”, “Адомас”, “Кусастан-Айастан” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Цахкадзор; кварталы Макраван и Верин Агбюрак, дачы и другие абоненты в городе Раздан,
11։00-15։00 дачы села Джрвеж и частично ресторанные комплексы на улице Тевосьяна,
11։00-17։00 село Нор Гехи — квартал «Коюги»; община Арзни; прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) города Бюрегаван, ООО «Бюрехашох», «Голден Флауэр», «Арзни Экспресс», «Вьяк», «Эй Эл Ти», «Арзни Груп», «Арзни Эстетика», «Лусима», ООО «Е/Г Санаторий», Зона отдыха, ИП "К. Погосян", ИП "А. Агаронян", собственники: «М. Арутюнян», «Нарек Аракелян», «В. Манукян», «В. Акопян», ООО «Нарек-95», кварталы «Коюги», «Мано», «Санатория», «Хачмерук», «Геташен», «Сарнаран», «Герезманнер» и «Гюхапетаран»,
10։30-15։00 села Сотк, Азат, Кут и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), станции компаний “Юком”, “Вива Армения”, “Телеком Армения” и Воинская часть,
11:00-12:00 частично населенный пункт Мартуни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично населенный пункт Верин Геташен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-13։00 село Цовазард полностью, станции мобильных операторов компаний «Юком», «Телеком Армения» и «Вива Армения», газозаправочная станция «Палуни Айрапетян», ИП» «Размик Саакян», ООО «Акватик», сельский муниципалитет села Цовазард, отделение Айпост, ИП «Оник Гаспарян», Насосная станция села Цовазард, ООО «Тарзу Левон» и школа села Цовазард,
11:00-11:30 населенный пункт Золакар полностью и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-15:30 телевизионная станция Семёновки; ООО «Транс Газ»; ИП «Андраник Сиреканян»; базовая станция мобильного оператора компании «Вива-Армения» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в общине Севан,
11։30-15։00 частично улицы Еритасардутян и Ованеса Арзояна в городе Варденис,
12:00-15:00 населенные пункты Мадина, Лернакерт, частично населенный пункт Неркин Геташен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
13։00-15։00 село Норатус полностью, абоненты (являющиеся жильцами); территории «Карханк»; школы №1, №2, №3 и прилегающие абоненты (являющиеся жильцами); детский сад №2; ООО «Анд-Мариам»; асфальтобетонный завод «Норатуси ЧШШ»; ООО «Атомашен»; гостинично-ресторанный комплекс «Верадардз»; базовая станция мобильного оператора компании «Юком»,
11:00-14:00 села Хачардзан, Агавнаванк и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-16:00 кварталы Северо-Восточный, Юго-Восточный и Нор Ахурян села Ахурян Ахурянского региона,
11:00-15:00 улица Л. Мадояна — территория, ограниченная улицами Тиграна Меца и Руставели, прилегающая территория «Белиссимо» и бывшего завода «Анушаран» в городе Гюмри.