Վստահ քայլերով շարժվում ենք դեպի 2026 թվական, որը պետք է հայ ժողովրդի վերածննդի սկիզբը դառնա. Սամվել Կարապետյան (տեսանյութ)
Մենք ուժեղ Հայաստանի մեր պատկերացումն ունենք ու այն հենց մենք կարող ենք իրականություն դարձնել, այս մասին ասվում է «Մեր ձևով» ժողովրդական շարժման առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի ուղերձում, որն այսօր ընթերցեց փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
«Այսօր ասում ենք՝ Հայաստանը թույլ չէ, պարզապես ունի թույլ ղեկավարություն»,- ուղերձում նշել է Կարապետյանը։
Նա ընդգծել է՝ պայքարը բարդ է ու լի է բազմաթիվ զրկանքներով, «բայց ինչպե՞ս կարող է որևէ հալածանք կանգնեցնել մեզ, եթե մեր նպատակը Հայաստանի ապահով ապագան է»։
«Առանց որևէ դադարի, վստահ քայլերով շարժվում ենք դեպի 2026 թվական, որը պետք է հայ ժողովրդի վերածննդի սկիզբը դառնա։

We are moving confidently toward 2026, which should mark the beginning of the revival of the Armenian people – Samvel Karapetyan
The “Our Way” popular movement has its own vision of a strong Armenia and the capacity to turn that vision into reality, according to a message from the movement’s leader, Samvel Karapetyan, read on Wednesday by lawyer Aram Vardevanyan.
“Today we state that Armenia is not weak; it simply has weak leadership,” Karapetyan said in the message.
He stressed that the struggle ahead is difficult and marked by numerous challenges, adding, “How can any persecution stop us if our goal is to secure Armenia’s future?”
“Without pause, we are moving confidently toward 2026, which should become the starting point for the revival of the Armenian people. We will win in our own way and build a strong Armenia,” Karapetyan concluded.