Իշխանական ֆեյքերի քարոզչամեքենան հերթական անգամ բռնվել է կեղծիքի մեջ. Շիրակ Մանուկյանց
Իշխանական ֆեյքերի քարոզչամեքենան հերթական անգամ բռնվել է կեղծիքի մեջ, այս մասին հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման անդամ Շիրազ Մանուկյանցը։
«Medianews կայքը տարածում է կեղծ տեղեկություն՝ իբր Սարգիս Կարապետյանի հարսանյաց հանդեսը տեղի է ունեցել Մոսկվայի «Սաֆիսա» հանդիսությունների սրահում, որը «պատկանում է» Թելման Իսմայիլովին։
Ճշմարտությունը՝
Մոսկվայի «Սաֆիսա» հանդիսությունների սրահի սեփականատերը «ՊՎՍ և ԻԱՄ» ընկերությունն է, որը պատկանում է՝
• Վաչագան Պետրոսովին — 70%
• Ազիկ Իլիշաևին — 30%
2015-ին «Սաֆիսա»-ն վաճառվել է «Մետրոպոլիա» ներդրումային հիմնադրամին, իսկ հարսանյաց հանդեսը տեղի է ունեցել 2016-ին։
Այսինքն՝ հերթական մանիպուլյացիան, հերթական «սենսացիան»՝ զրո փաստերով։
Հ.Գ. Իշխանության անճարությունը ինչ աստիճանի է հասել, որ «հայրենասիրություն» են փնտրում հարսանյաց սրահներում…»,- նշել է Մանուկյանցը։

The government’s fake propaganda machine once again is caught in a lie – Shiraz Manukyants
The government’s propaganda machine has once again been exposed for spreading false information, said Shiraz Manukyants, a member of the “Our Way” movement.
“Medianews disseminated false information alleging that the wedding of Sargis Karapetyan was held at the Safisa wedding palace and banquet hall in Moscow, owned by Telman Ismailov.
The truth:
The Safisa banquet hall in Moscow is owned by the company PVS & IAM, whose shareholders are:
Vachagan Petrosov - 70%
Azik Ilishayev - 30%
In 2015, Safisa was sold to the Metropolia investment fund, while the wedding in question took place in 2016.
“In other words, this is yet another manipulation, another ‘sensation’ with zero facts,” Manukyants stated.
P.S: “To what extent has the government’s incompetence reached that they are now searching for ‘patriotism’ in wedding halls…”