Իշխանական ֆեյքերի քարոզչամեքենան հերթական անգամ բռնվել է կեղծիքի մեջ. Շիրակ Մանուկյանց
Իշխանական ֆեյքերի քարոզչամեքենան հերթական անգամ բռնվել է կեղծիքի մեջ, այս մասին հայտարարել է «Մեր ձևով» շարժման անդամ Շիրազ Մանուկյանցը։
«Medianews կայքը տարածում է կեղծ տեղեկություն՝ իբր Սարգիս Կարապետյանի հարսանյաց հանդեսը տեղի է ունեցել Մոսկվայի «Սաֆիսա» հանդիսությունների սրահում, որը «պատկանում է» Թելման Իսմայիլովին։
Ճշմարտությունը՝
Մոսկվայի «Սաֆիսա» հանդիսությունների սրահի սեփականատերը «ՊՎՍ և ԻԱՄ» ընկերությունն է, որը պատկանում է՝
• Վաչագան Պետրոսովին — 70%
• Ազիկ Իլիշաևին — 30%
2015-ին «Սաֆիսա»-ն վաճառվել է «Մետրոպոլիա» ներդրումային հիմնադրամին, իսկ հարսանյաց հանդեսը տեղի է ունեցել 2016-ին։
Այսինքն՝ հերթական մանիպուլյացիան, հերթական «սենսացիան»՝ զրո փաստերով։
Հ.Գ. Իշխանության անճարությունը ինչ աստիճանի է հասել, որ «հայրենասիրություն» են փնտրում հարսանյաց սրահներում…»,- նշել է Մանուկյանցը։

Пропагандистская машина провластных фейков снова поймана на лжи — Шираз Манукянц
Пропагандистская машина провластных фейков снова оказалась пойманной на лжи, заявил член движения «По-нашему» Шираз Манукянц.
«Сайт Medianews распространяет фейковую информацию, якобы свадебное торжество Саргиса Карапетяна прошло в московском банкетном зале «Сафиса», который «принадлежит» Тельману Исмаилову.
Истина такова:
Собственником московского банкетного зала «Сафиса» является компания «ПВС и ИАМ», которая принадлежит:
• Вачагану Петросяну — 70%
• Азик Илишаеву — 30%
В 2015 году «Сафиса» была продана инвестиционному фонду «Метрополия», а свадебное торжество прошло в 2016 году.
То есть это очередная манипуляция, очередная «сенсация» без каких-либо фактов.
P.S. До какой степени дошло бессилие власти, что «патриотизм» они ищут в свадебных залах…», — отметил Манукянц.