Չպարզաբանված հարցեր միշտ կան. Փաշինյանը՝ TRIPP նախագծի մասին
Մենք սովոր չենք մեծ նախագծերի, իսկ մեծ նախագծերը միշտ չպարզաբանված հարց ունենում են, և միշտ արտադրում են չպարզաբանված հարց, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով հարցին, թե TRIPP նախագծի հետ կապված չպարզաբանված հարցեր կա՞ն Իրանի հետ։
«Երբ ունես մի հարց, որը լուծված չի, էդ հարցը չի լուծվում, չի լուծվում, ու դու շարունակում ես սեղանին ունենալ մի հարց։ Երբ էդ մի հարցը լուծում ես, ի հայտ են գալիս 4 նոր հարցեր, որոնք պետք է լուծել։ Դրանք էլ լուծելիս ի հայտ են գալիս 4 նոր հարցեր։ Հետևաբար, TRIPP նախագիծն այնքան մասշտաբային հարց է, որ ամեն փուլում, երբ մի հարց պարզաբանեցինք, դրանից ի հայտ են գալու նոր հարցեր, որոնց շուրջ պետք է մտածենք»,-ասաց Փաշինյանը։
Չպարզաբանված հարցեր, ըստ Փաշինյանի, միշտ կան, բայց այն հարցերը, որոնք այս փուլում պարզաբանելու կարիք ունեն, արդեն բավարար չափով պարզաբանվել են։

Неразъяснённые вопросы есть всегда: Пашинян — о проекте TRIPP
Мы не привыкли к масштабным проектам, а у крупных проектов всегда возникают неразъяснённые вопросы, и они постоянно порождают новые, заявил премьер-министр Никол Пашинян в беседе с журналистами, отвечая на вопрос о наличии неясностей в проекте TRIPP в отношениях с Ираном.
«Когда у тебя есть один нерешённый вопрос, он остаётся нерешённым, и ты продолжаешь держать его на повестке. Когда этот вопрос решаешь, появляются ещё четыре новых, которые необходимо урегулировать. В процессе их решения возникают ещё четыре новых вопроса. Поэтому проект TRIPP настолько масштабный, что на каждом этапе, как только мы проясняем один вопрос, неизбежно возникают новые, над которыми нужно работать», — сказал Пашинян.
По словам премьер-министра, неразъяснённые вопросы существуют всегда, однако те из них, которые на данном этапе требовали прояснения, уже разъяснены в достаточной степени.