Չպարզաբանված հարցեր միշտ կան. Փաշինյանը՝ TRIPP նախագծի մասին
Մենք սովոր չենք մեծ նախագծերի, իսկ մեծ նախագծերը միշտ չպարզաբանված հարց ունենում են, և միշտ արտադրում են չպարզաբանված հարց, լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ արձագանքելով հարցին, թե TRIPP նախագծի հետ կապված չպարզաբանված հարցեր կա՞ն Իրանի հետ։
«Երբ ունես մի հարց, որը լուծված չի, էդ հարցը չի լուծվում, չի լուծվում, ու դու շարունակում ես սեղանին ունենալ մի հարց։ Երբ էդ մի հարցը լուծում ես, ի հայտ են գալիս 4 նոր հարցեր, որոնք պետք է լուծել։ Դրանք էլ լուծելիս ի հայտ են գալիս 4 նոր հարցեր։ Հետևաբար, TRIPP նախագիծն այնքան մասշտաբային հարց է, որ ամեն փուլում, երբ մի հարց պարզաբանեցինք, դրանից ի հայտ են գալու նոր հարցեր, որոնց շուրջ պետք է մտածենք»,-ասաց Փաշինյանը։
Չպարզաբանված հարցեր, ըստ Փաշինյանի, միշտ կան, բայց այն հարցերը, որոնք այս փուլում պարզաբանելու կարիք ունեն, արդեն բավարար չափով պարզաբանվել են։

There are always unresolved issues: Pashinyan on the TRIPP project
We are not accustomed to large-scale projects, and such projects always involve unresolved issues, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a conversation with reporters, responding to a question about whether there are outstanding issues with Iran related to the TRIPP project.
“When an issue is unresolved, it remains unresolved and stays on the agenda. Once you resolve that one issue, four new issues emerge that also need to be addressed. After those are resolved, another four appear. This is precisely why the TRIPP project is a large-scale undertaking: at every stage, as one issue is clarified, new issues arise that require further consideration,” Pashinyan said.
According to the prime minister, unresolved issues are inevitable, but the matters that require clarification at the current stage have already been sufficiently clarified.