Աղվան Վարդանյանն ու ընտանիքը հրավիրվել են Գլխավոր դատախազություն
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աղվան Վարդանյանը, որդին, կինը և դուստրը հրավիրվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն։
Հրապարակային ծանուցում է ներկայացվել նրա որդուն՝ Վահե Վարդանյանին, կնոջը՝ Ցողիկ Բեջանյանին, դստերը՝ Անի Վարդանյանին, ընտանիքի անդամ Վարդուհի Վարդանյանին։ Նույն գործով նաև Գլխավոր դատախազություն է հրավիրվել Ռուբեն Մարկոսյանը։
«2023 թվականի հունվարի 25-ին ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչությունում սկսվել է Աղվան Արշավիրի Վարդանյանին պատկանող գույքի առնչությամբ թիվ 22-10-23 ուսումնասիրությունը: Համաձայն «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի՝ 2025 թվականի դեկտեմբերի 18-ին ուսումնասիրության նախնական արդյունքներով Իրավասու մարմինը կազմել է ուսումնասիրության արդյունքների վերաբերյալ ամփոփագիր:
Ղեկավարվելով «Ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման մասին» օրենքի 16-րդ և 17-րդ հոդվածներով ծանուցում եմ, որ Դուք իրավունք ունեք սույն ծանուցագիրը ստանալու պահից մեկ ամսվա ընթացքում ներկայանալ ՀՀ գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման գործերով վարչություն (հասցե՝ ք. Երևան, Տիգրան Մեծ պողոտա, 50-րդ շենք)՝ ծանոթանալու գործի նյութերին, ներկայացնելու դիրքորոշում, ինչպես նաև հայտարարագիր»։

Агван Варданян и члены его семьи вызваны в Генеральную прокуратуру
Депутата от блока «Армения» Агвана Варданяна, его сына, супругу и дочь пригласили в Генеральную прокуратуру Республики Армения.
Публичное уведомление представлено его сыну Ваге Варданяну, жене Цогик Беджанян, дочери Ани Варданян, члену семьи Вардуи Варданян. В рамках того же дела в Генпрокуратуру приглашен и Рубен Маркосян.
«В управлении по делам конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение, Генеральной прокуратуры Армении 25 января 2023 года началось изучение имущества, принадлежащего Агвану Аршавировичу Варданяну. Компетентный орган подготовил отчет относительно результатов исследования.
Вы имеете право посетить управление по делам конфискации имущества, имеющего незаконное происхождение, Генеральной прокуратуры РА в течение одного месяца со дня получения данного уведомления, для ознакомления с материалами дела, представления своей позиции, а также декларации», - говорится в уведомлении.