Արփինե Սարգսյանը ներկա է եղել Մարի Իզմիրլյանի անվան մանկատան սաների ամանորյա հեքիաթային ներկայացմանը
26/12/2025 10:34
Դեկտեմբերի 25-ին Մարի Իզմիրլյանի անվան մանկատանը տոնական մթնոլորտ էր։ «Ամանորյա երազ» խորագրով ներկայացման հերոսները երեխաներն էին՝ իրենց ժպիտներով, երազանքներով և հեքիաթային կերպարներով։
Միջոցառմանը ներկա էր ՆԳ նախարար Արփինե Սարգսյանը։
Ներկա էին նաև ՆԳ նախարարի տեղակալ Արմեն Ղազարյանը, Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Տաթևիկ Ստեփանյանը, ՆԳ նախարարության և «ՍՕԱՐ Հայաստան» բարեգործական հիմնադրամի ներկայացուցիչներ։
Մանկատան սաները ներկայացրին իրենց հեքիաթային կերպարները և կատարած բարի գործերի համար լուսավորելով աստղերը՝ տոնական տրամադրություն պարգևեցին հյուրերին։
Ներկայացման ավարտին ՆԳ նախարարության կողմից նվերներ հանձնվեցին երեխաներին։
Հանդիպումը սպասված էր հատկապես մանկատան սան Ալենի համար, ով երազում է դառնալ ոստիկան: Ալենը  հնարավորություն ունեցավ շրջել պարեկների հետ, ծանոթանալ իր երազանքի մասնագիտությանը:

Арпине Саргсян присутствовала на новогоднем сказочном представлении воспитанников детского дома имени Мари Измирлян
26/12/2025 11:26
25 декабря в детском доме имени Мари Измирлян царила праздничная атмосфера. Главными героями представления под названием «Новогодняя мечта» стали сами дети — с их улыбками, мечтами и сказочными образами.
В мероприятии приняла участие министр внутренних дел Арпине Саргсян.
Также присутствовали заместитель министра внутренних дел Армен Казарян, заместитель министра труда и социальных вопросов Татевик Степанян, представители Министерства внутренних дел и благотворительного фонда «SOAR Армения».
Воспитанники детского дома представили свои сказочные образы и, «зажигая звёзды» за совершённые добрые дела, подарили гостям праздничное настроение.
По завершении представления от имени Министерства внутренних дел детям были вручены подарки.
Особенно ожидаемой эта встреча стала для воспитанника детского дома Алена, который мечтает стать полицейским. Алену представилась возможность пообщаться с патрульными, ознакомиться с профессией своей мечты.